SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

Ana SayfaYatırımcı MasasıDURDURULAN FAALİYETLERDEN GELEN KÂR F/K’YI OLUMLU GÖSTERİYOR-
SORU : GSD Holding’in teknik analizini yapar mısınız? Birde bu şirkette sorun ne? Fiyat/kazanç oranı ve pd/dd bu kadar düşük olmasına rağmen neden bir lira civarında işlem görüyor? Açıklarsanız memnun olurum. Teşekkürler. Gönderen : Misafir25.12.2015, 07:28

Bir hissenin uzun vadeli çıkış sergileyebilmesi için gelirlerinin ve kârının istikrarlı şekilde büyüyebilmesi önemli. Eğer ortada istikrarlı bir büyüme yoksa hissedeki çıkış da kısa süreli ya da spekülatif düzeyde kalacaktır. Bu değerlendirme GSD Holding için de geçerli. Şirketin mali yapısına bakıldığında kârında istikrarlı bir büyümenin yaşanmadığı görülecektir. Sermayesi 250 milyon TL olan firma, geçtiğimiz yıl sadece 2,2 milyon TL’ye yaklaşan bir kâr açıkladı. Son açıklanan 2015 yılı dokuz aylık bilançosunda ise kâr rakamının 246,9 milyon TL’ye çıktığını görüyoruz. Şirket, esas faaliyetlerinden dolayı zarar etmesine rağmen diğer faaliyet geliri kalemiyle durdurulan faaliyetlerden gelen kâr rakamı neticesinde dönem sonunda kârını arttırdı. Ancak artışın bu döneme mahsus olduğunu göz ardı etmemeli. Hissenin fiyat kazanç oranının düşük gelmesinde de özellikle durdurulan faaliyetlerden elde edilen kârın etkisi bulunuyor. Bu nedenle halihazırda fiyat kazanç oranının düşük olmasını söz konusu kalem nedeniyle göz ardı etmekte fayda var. Hisseye teknik açıdan bakıldığındaysa Mart 2015’te en yüksek 1,64 TL’yi test ettikten sonra kademeli olarak gerilediği görülüyor. Yukarı yönlü her atak satış baskısıyla karşılaşmakta. Şimdilerde de tekrar yukarı yönlü bir çıkış söz konusu. Ancak orta vadeli düşüş devam ediyor. Bu anlamıyla yukarı yönelimin devam edebilmesi için alımların güçlenebilmesi şart. Aksi taktirde tekrar yönelimini aşağıya çevirecektir.

BU HİSSE İLE İLGİLİ DİĞER SORULAR (5)

GSD HOLDİNG GSDHO

Alış0,00

Satış2,10

Gün İçi En Düşük2,04

Gün İçi En Yüksek2,14

PD/DD0,61

FK14,09

Fiyat2,10

Değişim-0,94%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI