SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

Ana SayfaYatırımcı MasasıKÂRI YETERSİZ KALIYOR-
SORU : GSD Holding de sorun nedir? Haberler de gelmesine rağmen hisse asansör gibi bir aşağıda bir yukarda ve Bist’te buna göz yummakta. Sahipsiz mi yoksa birileri buradan ne koparırsam derdinde mi? Neden bu kadar laçkalaştı bu hisse? Gönderen : Misafir25.06.2015, 10:24

GSD Holding’e ait hissenin fiyatı 2000 yılında en yüksek seviyesini gördükten sonra geriledi ve sert şekilde düştü. Hisse sonrasında bir daha toparlanamadı. Arada geçen yaklaşık 15 yıllık zaman diliminde yukarı aşağı hareketlerde bulunsa da yatay bir seyir izliyor ve bu güne kadar 2000 yılında ulaşılan seviyeyi yakalaması mümkün olmadı. Hissenin son beş yıllık bilançosu incelendiğinde ise 250 milyon TL sermayeye karşı elde edilen kârın hayli düşük seviyede olduğu görülmekte. Tüm bunlardan ayrı olarak şirket 2014 yılında kârını bir önceki yıla göre geriletti. Son açıkladığı 2015 yılı ilk çeyrek bilançosunda ise zarar söz konusu. Firmayla ilgili kamuya yapılan en son açıklama ise iştirak satın alımıyla ilgili bulunuyor. 1 Haziran 2015 tarihli açıklamada, Park Holding’in enerji sektöründe faaliyet gösteren Silopi Elektrik’te sahip olduğu hisselerin bir kısmını satın almak için görüşmelere başladığını bildirdi. Şüphesiz şirketin yatırımda bulunması önemli. Ancak daha da önemli olan yatırımların kâra dönüşebilmesi ve kârını artırabilmesi. Kârlılığın istikrarlı şekilde yükselememesi hissedeki hareketin sınırlı kalmasına neden olmaya devam edecektir.

BU HİSSE İLE İLGİLİ DİĞER SORULAR (5)

GSD HOLDİNG GSDHO

Alış0,00

Satış2,45

Gün İçi En Düşük2,40

Gün İçi En Yüksek2,49

PD/DD0,72

FK16,44

Fiyat2,45

Değişim2,94%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI