SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

Ana SayfaYatırımcı MasasıŞİRKETİN GENEL MÜDÜRÜ DEDİ Kİ…-
SORU : Halk GYO halka arz edildiği günden beri düşüyor. Lütfen konuyu gündeme getirin Gönderen : Orhan Pala 12.11.2013, 15:03

Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı geçtiğimiz şubat ayında 1,35 TL’den halka açıldı. Hissenin fiyatı gerçekten de halka arz edildikten sonra geriledi. Hatta ağustos ayının son günlerinde bir ara 1,08 TL’yi dahi gördü. Şimdilerde ise 1,21 TL’nin üstünde tutunmaya çalışıyor. Hissenin fiyat hareketi, içinde yer aldığı BIST GYO Endeksi ile paralellik arz ediyor. BIST GYO Endeksi’nin mevcut seviyesi şubat ayındaki değerinin gerisinde bulunuyor. Bu anlamıyla hissedeki hareketin sektördeki firmalarla benzer bir hareket içinde olduğu söylemek yanıltıcı olmaz. Bununla birlikte fiyat kazanç oranı 55,32 olup, sektör ortalaması olan 11,36’nın bir hayli üstünde. Şirketle ilgili kamuya yapılan en son açıklama ise 11 Ekim tarihli. Söz konusu açıklamada Eskişehir’deki konut projesi için ana yüklenici ile sözleşmenin imzalandığını duyurdu. Projenin ne zaman tamamlanacağına dair net bir açıklama bulunmuyor. Firma açıklamış olduğu altı aylık bilançosuna göre kârını yüzde 42,86 oranında artırdı. Bunu olumlu bir gelişme olarak görmek gerekiyor. Tüm bunlardan ayrı olarak İstanbul Finans Merkezi'nde de çalışmaları bulunuyor. Şirketin Genel Müdürü Kazım Şimşek, bu proje sonlandığında gayrimenkul portföy büyüklüklerinin 3 milyar TL'yi aşacağını ve yıllık kira gelirlerinin 250 milyon TL’ye ulaşacağını söylüyor. Ancak söz konusu hedefe ne zaman ulaşılacağına dair verilen herhangi bir tarih bulunmuyor.

HALK GMYO HLGYO

Alış0,00

Satış3,45

Gün İçi En Düşük3,38

Gün İçi En Yüksek3,75

PD/DD1,28

FK10,98

Fiyat3,45

Değişim0,00%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI