SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

Ana SayfaYatırımcı Masası“BÖYLE SATIŞ OLUR MU?”-
SORU : Kiler GYO’nun pay başına hisse değeri 6,5 TL gözüküyor. Hisse ise 1,45 TL. Bu nasıl bir mantık? Ayrıca klgyo % 80 iskontolu işlem görürken % 5 iskonto ile zarar eden Sera AVM’nin Klgyo’ya satışına SPK nasıl göz yumar? Gönderen : Yavuz Tepeli12.11.2013, 15:00

Nisan 2011’de halka açılan Kiler GYO, borsada işlem görmeye başladığı ilk günden itibaren sürekli olarak geriledi. Hisse, nisan ayından ağustos ayının son günlerine kadar sert bir gerileme yaşadıktan sonra uzun süre yatay bir kanalda hareket etti. Bu yılın mayıs ayına kadar yatay seyreden hisse, bu tarihten sonra tekrardan gerilerken eylül ayında 1,23 TL’yi gördü. Sonrasında gelen alımlarla toparlansa da halihazırda halka arz seviyesinin bir hayli gerisinde bulunuyor. Şirket’in Sera AVM’yi dolaylı olarak iştiraki haline getirmesi geçtiğimiz yıl aralık ayında gerçekleşti. Sera AVM, Şeker GYO’nun aktifinde yer alıyor. Söz konusu firmanın % 50 hissesi Aralık 2012’de Kiler GYO tarafından satın alındı. Böylece Şeker GYO ile birlikte aktifindeki Sera AVM’de Kiler’in iştiraki konumuna gelmiş oldu. Kiler GYO’nun faaliyet raporunda yer alan bilgiye göre halihazırda Sera AVM %100 doluluk oranına sahip bulunuyor. 2012 yılı ağustos ayında faaliyete geçen AVM, Kütahya’daki en büyük alış veriş merkezi. Firma, kentin girişinde olan bu AVM’nin stratejik öneme sahip olduğunu ve çevresinde alternatif bir yerin olmadığını belirtirken doğru bir yatırım olduğuna olan inancını da dile getirmiş olmakta.

BU HİSSE İLE İLGİLİ DİĞER SORULAR (5)

KİLER GMYO KLGYO

Alış0,00

Satış2,58

Gün İçi En Düşük2,58

Gün İçi En Yüksek2,71

PD/DD2,14

FK0,00

Fiyat2,58

Değişim-2,27%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI