SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

Ana SayfaYatırımcı MasasıENDER GÖRDÜĞÜ SEVİYEDE-
SORU : GSDHO son üç yıl rakamlarına göre en üst seviyelerinde. Hisseye kısa ve orta vadede yatırım yapılması uygun mudur? Gönderen : Misafir15.12.2014, 07:43

Borsaya öncelikle kısa vadeli bakılmasını doğru bulmadığımızı belirtmek isteriz. Uzun vadeli bakış açısı, olası olumsuzluklarda bekleme gücünüzü yüksek tutacağı gibi zararına satma ihtimalini de minimize edecektir. Diğer taraftan ister kısa vadeli ister uzun vadeli olsun alım yaparken mümkün olduğunca büyüyen firmalara yönelmek kazançlı çıkma olasılığınızı yükselteceği için tercih edilmesi gereken bir diğer nedendir. GSD Holding ise son beş yıllık süre baz alındığında oldukça düşük seviyelerde kârını artırdığı görülmekte. Elde edilen kâr rakamları dolar bazlı verilerle değerlendirildiğinde, geçtiğimiz yıl elde edilen kârın henüz 2009 seviyelerinde bulunduğunu belirtmek isteriz. Öte yandan son açıklanan 2014 yılı dokuz aylık bilançosunda ise kârda bariz bir düşüş söz konusu. Bu itibarla büyüyen bir firmadan bahsetmek mümkün değil. Hissenin fiyatının da halihazırda 2007 yılındaki seviyelerine yakın olduğu görülmekte. 2000 yılında tarihi zirvesi olan 3,79 TL’den sonra en yüksek seviyesini Mart 2006’da 1,97 TL ile test etmişti. Şimdilerde ise 1,49 TL’nin üstünde tutunmaya çalışıyor. Ancak mevcut seviyelerin kârlılık yapısı göz önüne alındığında düşük olmadığını hatırlatırız. Daha güçlü firmaların takip edilmesinde fayda var.

BU HİSSE İLE İLGİLİ DİĞER SORULAR (5)

GSD HOLDİNG GSDHO

Alış0,00

Satış2,07

Gün İçi En Düşük2,04

Gün İçi En Yüksek2,14

PD/DD0,61

FK13,89

Fiyat2,07

Değişim-2,36%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI