SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

Ana SayfaYatırımcı MasasıMÜŞTERİ GELMEYİNCE SATIŞ OLMUYOR-
SORU : GSD Holding yedi ay önce Tekstil Bankası hisselerinin satışı için görüşmelere başladığını bildirdi ama maalesef o günden beridir herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Bankanın merkez binası satıldı, holdingin kasasına para girdi, kar açıkladı, her yıl kar açıklıyor ama hisseye bu kar yansımıyor. Satışın bu kadar uzamasındaki sebep nedir? Gönderen : Misafir31.12.2013, 10:19

Sermayesinin yüzde 71,84’ü halka açık olan GSD Holding’in büyük ortağı Turgut Yılmaz. Şirket, iştirakleri arasında bulunan Tekstilbank’ın sermayesinin yüzde 75,50’sini elinde bulunduruyor. GSD Holding uzun süredir Tekstilbank’ta sahip olduğu payın tamamını ya da bir kısmını satmak istiyor. Ancak bugüne kadar satış gerçekleşemedi. Konuyla ilgili en son açıklaması ise 16 Aralık 2013 tarihli olup, satışla ilgili danışman firmada değişikliğe gidildiği ve Merrill Lynch'in yetkilendirildiği belirtildi. Bir önceki danışman firma ise BNP Paribas idi. Satışın uzamasının sebebi müşteri bulunamaması ile açıklanabilir.

BU HİSSE İLE İLGİLİ DİĞER SORULAR (5)

GSD HOLDİNG GSDHO

Alış0,00

Satış2,08

Gün İçi En Düşük2,04

Gün İçi En Yüksek2,14

PD/DD0,61

FK13,95

Fiyat2,08

Değişim-1,89%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI