SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

Ana SayfaYatırımcı MasasıZARAR ARTARAK SÜRÜYOR-
SORU : Batıçim hissesini uzun süreli aldım. Merak ettiğim iyi mi yaptım yoksa kötü mü? Gönderen : Ahmet Biçer10.08.2020, 22:31

Borsada uzun vadeli beklentilerle hareket edilmesi her zaman için riski düşürmesi açısından tercih edilmesi gereken bir yaklaşım tarzıdır. Ancak borsada kazanç elde etmek için tek başına uzun vadeli hedeflerle hareket edilmesi yetmez. Ayrıca yatırımda bulunulması düşünülen şirketin gelir ve kârlılık noktasında düzenli bir büyümeye sahip olduğu da gözlenmeli. Aksi taktirde uzun vadeli yatırım hedefiyle hareket edilse dahi hedefe ulaşmak mümkün olmayabilir. Batı Çimento’nun fiyat seyri takip edildiğinde hissenin uzun vadede arada taşmalarda bulunmakla birlikte 2-4 TL fiyat aralığında gidip geldiği gözleniyor. Şüphesiz bunda güçlü ve büyüyen bir mali yapının olmamasının etkisi var. Firmanın beş yılda kârı azalırken son üç yılda zarara döndü. Açıklanan zararın her yıl artması ise ciddi bir sorun olarak görülmeli. Şirketin 2020 ilk çeyrek bilançosunda da zararını artırarak sürdürmesi yıl sonunda da ivmede değişiklik olmayacağı ihtimalini güçlendiriyor. Böylesi bir olumsuz tablo içerisinde hissedeki çıkışın da sınırlı kalması pek şaşırtıcı olmayacaktır. Çimento sektörüne yönelik ilgiden hisse de etkilenip 22 Temmuz günü 4,66 TL’ye kadar çıksa da devamının gelmesi noktasında zorlanıyor. Hisse, şimdilerde 3,50 TL seviyelerinde işlem görmüyor. Gelir ve kârlılığı güçlü firmalarda uzun vadeli hedeflerle hareket edilmesi daha yerinde bir yaklaşım olacaktır.

BATI ÇİMENTO BTCIM

Alış0,00

Satış3,74

Gün İçi En Düşük3,71

Gün İçi En Yüksek3,83

PD/DD1,35

FK0,00

Fiyat3,74

Değişim0,81%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI