SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

Ana SayfaYatırımcı MasasıFİYATI DESTEK SEVİYESİNDE-
SORU : Batı Çimento hiç yükselmiyor. Yükselmeme sebebi nedir? Özel bir durumu mu var? Gönderen : Misafir26.02.2016, 07:20

Batı Çimento, 2010 yılından bu yana her ne kadar zaman zaman destek ve direnç seviyelerini aşağı ya da yukarı yönlü aşsa da d yatay bir hareketi söz konusu. Son olarak Ocak 2015’te test ettiği direnç seviyesinin ardından gerilediği gözleniyor. Şimdilerde de destek seviyesine yakın fiyatlarda işlem görüyor. Bu durum hissenin düşüşten ziyade çıkış potansiyelinin yükselmesine imkan veriyor. Ancak bu noktada hemen hatırlatmada bulunmak isteriz ki hissede yaşanacak fiyat hareketinin piyasadaki genel seyirden ayrı düşünmemeli. Daha açık bir söylemle piyasada yaşanacak olası sert düşüşler hissenin destek seviyelerini aşağı yönlü zorlaması şaşırtıcı olmamalı. Şirketin son açıklanan 2015 yılı dokuz aylık bilançosuna göre gelir ve kârlılığında herhangi bir artış söz konusu değil. Dahası bir önceki yılın aynı dönemine göre hafif bir düşüş dahi yaşanmış görünüyor. Aynı ivmenin devam etmesi halinde yıl sonunda da benzer bir kârlılık yaşanacak. Kârda artış yaşanmamasına rağmen hissenin fiyatında yaşanan gerileme, fiyat kazanç oranının 6,13 gibi makul bir seviyede kalmasına neden oluyor. Sektör ortalaması ise 11,35 seviyesinde bulunuyor. Bu durum hissenin yukarı yönlü çıkışına imkan verecek zeminin oluşmasına da imkan veriyor.

BATI ÇİMENTO BTCIM

Alış0,00

Satış4,24

Gün İçi En Düşük3,69

Gün İçi En Yüksek4,32

PD/DD1,53

FK0,00

Fiyat4,24

Değişim7,89%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI