SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

Ana SayfaYatırımcı MasasıHAKKINDA OLUMSUZ BİR GELİŞME BULUNMUYOR -
SORU : Batı Çimento neden acaba tüm çimentoların yüzkarası olmaya devam ediyor? Acaba yatırımcıdan gizlenen acı gerçekler mi var? İşler yolunda değil mi? Nedir bu hissenin meselesi? Gönderen : Gökhan Taşçı02.04.2015, 07:15

Batı Çimento’nun fiyat seyrine TL bazlı verilerle baktığımızda, en yüksek seviyesini 10,45 TL ile 2007 yılında gördüğünü, bilahare aradan geçen uzun zaman diliminde bir daha bu seviyeleri test edemediğini görmekteyiz. Hisse dalgalı seyir izlemekle birlikte yatay kanal içinde hareket ediyor. Ancak enflasyonun aşındırma gücünü de hesaba katmak gerekiyor. Bu hususu da göz önünde bulundurmak açısından dolar bazlı verilerle fiyat seyrine baktığımızda düşen kanal içinde hareket ettiğini ve son altı yılın en düşük seviyelerine yakın fiyatlardan işlem gördüğünü söyleyebiliriz. Firmanın mali yapısına baktığımızda ise son iki yılda kârını artırdığını görmekteyiz. Kârlılıktaki artışa rağmen hissenin fiyatında kayda değer bir çıkış görülmemesi fiyat kazanç oranının 7,01 seviyesinde kalmasına neden oldu. Bu oran sektör ortalaması olan 11,64’ün gerisinde bulunuyor. Aynı şekilde piyasa defter değerinin de 1,08 seviyesinde bulunması fiyatın makul seviyede olması anlamına geliyor. Şirketle ilgili son gelişme bağlı ortaklığı Batısöke Çimento’nun yatırımı ile ilgili bulunuyor. 13 Mart 2015 günü yapılan açıklamada, ilgili iştirakin klinker üretim hattı yatırımına ilişkin olarak TSKB ve İş Bankası ile toplamda 112,7 milyon Euro tutarında kredi sözleşmesi imzalandığı belirtildi. Şirket hakkında yapılan açıklamalar arasında olumsuz bir gelişme ya da haber bulunmuyor.

BATI ÇİMENTO BTCIM

Alış0,00

Satış0,00

Gün İçi En Düşük0,00

Gün İçi En Yüksek0,00

PD/DD0,00

FK0,00

Fiyat0,00

Değişim0,00%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI