SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

SORU : İzmir Fırça’da son günlerdeki hareketi nasıl görüyorsunuz? Şirketin geleceğine dair ortaklık, yeni sermaye vs beklentisi var mıdır? Gönderen : Barış Doğan03.11.2019, 10:50

İzmir Fırça Aralık 2018’de en yüksek 3,25 TL’ye kadar çıkarken sonrasında gelen satışlarla birlikte hızla değer yitirdi ve bir ara 1,46 TL’ye kadar indi. Geçtiğimiz mart ayından bu yana taban seviyesinde dalgalı bir seyir izleyen hisse, şimdilerde 1,73 TL seviyelerinde işlem görüyor. Hissenin taban seviyelerine yakın fiyatlardan işlem görmesinde zayıf bir mali yapıya sahip olmasının etkisi bulunuyor. Şirket son beş yılda gelirini artırmasına rağmen kârlılıkta sürekli olarak geriledi ve son olarak 2018 faaliyet döneminde zarara döndü. Yaşanan zararda diğer faaliyet kaleminden gelen yüksek giderlerin etkisi oldu. Bununla birlikte son açıklanan 2019 altı aylık faaliyet döneminde ise kâra geçmiş olması olumlu olarak değerlendirilmeli. Fakat bunu yeterli görmek mümkün değil. Bu anlamıyla yatırımcı nezdinde sıkıntılı durum devam ederken hisseye yönelik ilgi de zayıf kalıyor. Tüm bunlardan ayrı olarak şirket, halka arzdan sonra 2017 faaliyet döneminde yüzde 50 bedelsiz sermaye artırımına gitti. Sonrasında ise sermaye artırımı ya da kâr payı dağıtımı gündeme gelmedi. Şirketin son bilançosuna göre geçmiş yıl zarar toplamı 2,1 milyon TL olduğu göz önüne alındığında bu zararın kapatılmadan bedelsiz ya da temettü dağıtma ihtimali de gündeme gelmeyecektir.

İZMİR FIRÇA IZFAS

Alış0,00

Satış2,56

Gün İçi En Düşük2,55

Gün İçi En Yüksek2,56

PD/DD2,44

FK37,04

Fiyat2,56

Değişim4,07%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI