SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

SORU : Merhaba, Penguen Gıda’daki son gelişmeleri ve Penguen Gıda hakkındaki görüşlerinizi öğrenebilir miyim? Gönderen : Gökhan29.07.2016, 19:21

Penguen Gıda uzun süredir yatay bir kanalda hareket ediyor. Hisse yıllar içinde zaman zaman yatay trendini aşağı ya da yukarı yönlü kırsa da bir süre sonra tekrar mevcut trendine dönüyor. Son olarak 12 Ocak 2016 günü en yüksek 2,70 TL’yi test eden hisse benzer şekilde geriledi ve uzun vadeli yatay trendine girdi. 3 Ağustos 2016 günü de kapanışını 1,73 TL’den gerçekleştirdi. Hissenin uzun vadede yükselememesinde şirketin kötü performans sergilemesinin etkisi bulunuyor. Son beş yıllık süre zarfında üç yıl zarar açıklarken kâra geçtiği yıllar içindeki kâr rakamının da yetersiz olduğu gözleniyor. Şirket son açıklanan 2016 yılı ilk çeyrek bilançosunda da zarar yazmaya devam etti. Bu durum 2016 yıl sonunda da zarar etme olasılığını artırıyor. Zarar ettiği süre zarfında hissede istikrarlı bir çıkış beklenmemeli. Şüphesiz zaman zaman yukarı yönlü çıkışlar olabilecektir ancak kalıcı çıkış için istikrarlı kârlılık şart. Penguen Gıda ise mevcut mali yapısıyla bu yönlü bir performans göstereceğine dair işaret vermekten uzakta bulunuyor. Halihazırda hissenin fiyat kazanç oranının 104,88 seviyesinde bulunması yaşanan düşüşe rağmen hissenin fiyatının düşük kalmasına neden olmakta. Bu nedenledir ki kısa süreli çıkışlardan istifade etmek gayesiyle yatırımda bulunmak kârdan ziyade zarar riskini artıracaktır.

PENGUEN GIDA PENGD

Alış0,00

Satış1,51

Gün İçi En Düşük1,47

Gün İçi En Yüksek1,52

PD/DD3,39

FK0,00

Fiyat1,51

Değişim2,72%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI