SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

SORU : Penguen Gıda’nın son kapanışı düşünüldüğünde durumu sizce ne olur? Yatırım yapılmalı mı? Gönderen : Sedat Kaya09.09.2019, 20:50

Bir şirkete uzun vadeli yatırımda bulunabilmek için kârlı bir yapıya sahip olduğunu görebilmek gerekiyor. Eğer firma gelir ve kârlılık noktasında zayıf bir konuma sahip ya da zarar ediyorsa o taktirde gerçekleştirilecek işlemin sonucunda kâr etme imkanından ziyade zarar olasılığı öne çıkacaktır. Söz konusu durum Penguen Gıda için de geçerlidir. Firma yakından incelendiğinde güçlü bir mali yapıya sahip olmadığı görülecektir. Son beş yılın üçünde zarar açıklarken ancak ikisinde kâr edebildi. Geçtiğimiz yıl gerçekleşen kâr rakamı ancak 711 bin TL seviyesinde kaldı. Bu yılın ilk yarısında ise yine zarara döndü. Gelirdeki düşüşte değişim olmaması halinde yıl sonunda da zarar açıklaması şaşırtıcı olmayacaktır. Mali yapıdaki olumsuz seyir hisse üzerinde ister istemez baskıya neden olurken fiyatın da taban seviyelerde kalmasına yol açıyor. Son günlerdeki atakları ise taban seviyelerden kurtulmasına olanak vermiyor. Zarar eden ya da büyüyemeyen firmalar yerine gelir ve kârlılığını düzenli artıran şirketlerin takip edilmesi daha yerinde bir yaklaşım olacağı unutulmamalı.

PENGUEN GIDA PENGD

Alış0,00

Satış0,00

Gün İçi En Düşük0,00

Gün İçi En Yüksek0,00

PD/DD0,00

FK0,00

Fiyat0,00

Değişim0,00%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI