SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

Ana SayfaYatırımcı MasasıYATAY SEYİR SÜRÜYOR-
SORU : Bak Ambalaj’dan çok zararım var. Hissenin geleceği hakkında düşünceniz nedir? Çıkacağını düşünüyor musunuz? Gönderen : Misafir11.06.2014, 14:01

Bak Ambalaj son üç yıldır yatay bir bantta hareket ediyor. Hissenin fiyatı zaman zaman taşmalar gerçekleştirse de 2,62-2,00 TL aralığında gidip geliyor. Şimdilerde ise yukarı yönlü harekette bulunuyor ve teknik olarak direnç seviyesine kadar yolu var. Hissenin istikrarlı bir yükselme trendine girememesinde kârını artıramaması ve hatta geriletmesinin etkisi bulunuyor. Şirket 2011 faaliyet döneminden başlayarak kârını sürekli olarak düşürdü. Kârdaki azalma ister istemez hissenin fiyatına da olumsuz yönde yansıdı. Firmayla ilgili son açıklama ise 2 Haziran 2014 tarihli. Söz konusu açıklamada yılın ilk üç ayında 7,8 milyon TL tutarında yatırım gerçekleştirdiğini belirtti. Gerçekleştirilen yatırım ile on renkli baskı makinesinin devreye alındığını ve test üretimlerine başlandığı belirtildi. Söz konusu yatırımın Firmanın gelirlerine ne ölçüde yansıyacağını ise ilerleyen süreçte göreceğiz. Şirket yılın ilk üç ayında 3 milyon TL kâr elde etti. Bir önceki yılın aynı dönemde ise yaklaşık 1,3 milyon TL kâr elde etmişti.

BAK AMBALAJ BAKAB

Alış0,00

Satış5,21

Gün İçi En Düşük5,18

Gün İçi En Yüksek5,39

PD/DD0,98

FK5,79

Fiyat5,21

Değişim-1,70%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI