SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

Ana SayfaYatırımcı MasasıNeden kazandırmıyor?-
SORU : Tmpol yatırımcısına hiçbir şey kazandırmıyor. Neden böyle olduğunu açıklar mısınız? Gönderen : Ahmet Metin11.11.2019, 06:12

Bir şirketin uzun vadede yatırımcısına kazandırabilmesi için firmanın düzenli büyüme sergilediğini görebilmek önemlidir. Eğer şirket düzenli şekilde gelir ve karlılığını artırabiliyorsa buna bağlı olarak hissenin fiyatı da istikrarlı şekilde çıkış sergilemesi için gerekli zemine kavuşabilecektir. Öte yandan gelir ve kârlılıkta düzenli artış yoksa veya sembolik düzeyde kârlılık ya da zarar söz konusuysa o taktirde hisseyle ilgili beklentiye girmek için fazla iyimser olmaya gerek olmayacaktır. Söz konusu durum Temapol Polimer için de geçerlidir. Şirket son beş yılda olabildiğince düşük kârlılıklarla ticari bir faaliyet yürütürken geçtiğimiz 2018 faaliyet döneminde zarara döndü. Düşük mali performans hissenin fiyatını ister istemez baskı altına alıyor. Son açıklanan 2019 dokuz aylık bilançosundaysa yatırım faaliyetlerinden elde ettiği gelirle dönem sonu kârı bir öneki yıla göre artmış bulunuyor. Bu durumun yıl sonu bilançosunda da benzer şekilde devam etmesi sürpriz olmayacaktır. Ancak asıl önemli olanın esas faaliyetlerinden elde edilen kârın artması. Firma ise bu noktada henüz arzu edilen performansı gösterebilecek enerjiye sahip değil. Bu da ister istemez hissenin fiyatının sınırlı kalmasına yol açıyor.

TEMAPOL POLİMER PLASTİK TMPOL

Alış0,00

Satış7,39

Gün İçi En Düşük7,08

Gün İçi En Yüksek7,83

PD/DD3,05

FK12,63

Fiyat7,39

Değişim3,07%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI