E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaWall Street yatırımcısı uyardı: İkinci dalga hisseleri vuracak---

Wall Street yatırımcısı uyardı: İkinci dalga hisseleri vuracak

Wall Street yatırımcısı uyardı: İkinci dalga hisseleri vuracak
21 Eylül 2020 - 11:35 www.borsagundem.com

Wall Street yatırım şirketi Bernstein, müşterilerini korona virüste ikinci dalganın hisseleri vuracağı konusunda uyardı

BORSAGUNDEM.COM - DIŞ HABERLER SERVİSİ

Avrupa’da olanlara benzer bir şekilde, ABD de korona virüsün ikinci dalgasını yaşayacak. Wall Street yatırım şirketi Bernstein’a göre, bunun sonucunda piyasalar zarar görecek ve ekonominin iyileşmesi yavaşlayacak.

Dünya Sağlık Örgütü’nün üst düzey yöneticilerinden yapılan açıklamada Avrupa’nın “oldukça ciddi bir durumla karşı karşıya olduğu” söylendi. İspanya ve Fransa’da yeni korona virüs vakalarında endişe verici bir yükseliş var.

Bernstein, şimdiye kadar çeşitli bölgelerinde oldukça yüksek sayıda korona virüs vakası görülen ABD’nin, önümüzdeki birkaç ay içinde benzer bir ikinci dalga tarafından darbe alacağı konusunda uyarıda bulundu.

Bernstein’a göre en iyi ihtimal, ABD’nin yoğun bölgelerindeki vaka sayılarının günlük 1 milyonda 60 vaka olarak sabitlenmesi. Bu da kabaca, mart ve nisan aylarında ilk dalga yaşanırken, ülkenin kuzeydoğusundaki seviyelere yaklaşıyor.

Şirketten yapılan açıklamada “Kuzeydoğu, ekonomiyi yeniden açma konusunda Avrupa kadar yavaş kaldı (hala iç mekanda yemek yenmiyor veya karantinasız uluslararası seyahat yok) ve böylelikle henüz ikinci dalgayla karşılaşmadık” dendi.

Forbes’a göre ekonominin bazı kısımları yavaşça açılmaya devam ederken ve insanlar okullarına ve ofislere dönüş yaparken, ülkenin kuzeydoğusunda ve geri kalan bölgelerde ikinci dalganın görülmesi oldukça muhtemel.

ABD’de gerçekleşebilecek korona virüsün ikinci dalgası, Bernstein’ın tahminine göre, “bir ay içinde önemli bir mesele haline gelecek.” Yatırımcıları bu tehlikeye dair uyaran Bernstein, hisse piyasalarının “bir miktar darbe alacağını” söyledi.

İkinci dalgayla ilgili korkular şüphesiz hisse piyasalarındaki duyarlılık üzerinde etkili olacak olsa da, Bernstein’a göre iyimser olmak için bazı sebepler de var. Gelecek dalga, ilki kadar kötü olmayabilir, zira artık daha genç kesimin korona virüse yakalandığı görülüyor ve hastanelerin kapasitesi yeterli. Dahası, ülkenin bazı bölgelerinde, insanların %15 ya da daha fazlasının virüse yakalanmış olduğu tahmin ediliyor. Bu da bu insanların bir süre daha korona virüse yakalanma riskinin düşük olduğu anlamına geliyor.

Bernstein’ın açıklamasında, “ABD için tek umudumuz, korona virüsün ikinci dalgasının etkilerinin, durumların halihazırda ‘yeterince kötü’ olmasından dolayı ılımlı karşılanacağı” olduğu söylendi.

Johns Hopkins Üniversitesi’nin verilerine göre dünyada 30,2 milyondan fazla korona virüs vakası bulunuyor ve bunların 6,7 milyonu ABD’de. Neredeyse 200,000 Amerikalı korona virüs nedeniyle hayatını kaybetti. Dünya genelinde vefat sayılarıysa 950,000’e ulaştı.

Trump müjdeyi verdi: Korona aşısı ekim ortasında hazır

 

Wall Street’te korkutucu beklenti! Kayıp 10 yıl

 

Wall Street’in uykularını kaçıran gerçekler

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)