E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaS&P 500 ve Nasdaq yeni haftaya rekorla başladı---

S&P 500 ve Nasdaq yeni haftaya rekorla başladı

S&P 500 ve Nasdaq yeni haftaya rekorla başladı
15 Haziran 2021 - 06:22 www.borsagundem.com

FED'in FOMC toplantısının öncesinde Wall Street yatırımcıları haftanın ilk gününde tedirgin bir davranış sergiledi. Gün sonunda sınırlı da olsa yükselişle kapanan S&P 500 ve Nasdaq yeni kapanış rekorlarına da imza attı

ABD borsaları, FED'in para politikası toplantılarının yapılacağı haftaya karışık bir seyir ile başladı. Dow Jones günü kayıpla tamamlarken kapanış zilinden yarım saat önce alımların hızlanmasıyla artıya geçen S&P 500 ve Nasdaq yeni kapanış rekorları kırdı.  

Dow Jones Sanayi Endeksi günü 85.85 puan ve yüzde 0.2 oranında düşüşle 34.393.75 seviyesinde tamamladı. S&P 500 Endeksi ise 7.71 puan ve yüzde 0.18 oranında kazançla gün sonunda 4.255.15'e yükseldi. Endeks üst üste üç hafta haftalık kazanç kaydetti. Nasdaq da 104,72 puan ve yüzde 0,7 oranında artışla 14.174,14'e yükseldi.

FOMC'TAN BEKLENTİ FAZLA

Federal Açık Piyasa Komitesi'nin (FOMC) bugün başlayacak iki günlük toplantısının ardından Çarşamba günü Fed Başkanı Jay Powell ile yapacağı basın toplantısından çok şey bekleniyor. Özellikle, mevcut enflasyon önlemlerinin değerlendirilmesindeki herhangi bir değişikliğin dinlenmesi, FED'in beklediği kadar geçici mi? Tahvil piyasası bunun olduğu konusunda hemfikir görünüyor; 10 yıllık getiri bugün hala % 1.5 civarında.

Avrupa borsaları Almanya hariç yükselişle kapandı

 

BİST haftanın ilk işlem gününde düşüşle kapandı

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)