E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaNew York borsası günü yükselişle kapadı---

New York borsası günü yükselişle kapadı

New York borsası günü yükselişle kapadı
16 Mart 2019 - 04:25 www.borsagundem.com

ABD borsaları haftanın son gününü teknoloji hisseleri liderliğinde yükselişle kapadı. Endeksler haftalık bazda da yatırımcılara kazandırdı

New York borsası haftanın son gününü yükselişle kapadı. ABD-Çin ticaret görüşmelerinde ilerleme kaydedildiği şeklinde Çin'den gelen açıklama sonrası, özellikle Çin bağlantılı üretim yapan chipset (Yonga seti) şirketlerin hisseleri yükselerek endeksleri yukarı taşıdı. 

Etiyopya'daki ölümlü uçak kazasının ardından hisseleri büyük oranda değer kaybeden Boeing firması, 737 Max modelleri için yeni bir yazılım güncellemesinin önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacağını açıkladı. Açıklamanın ardından Boeing hisseleri yüzde 1.5 oranında artarak, 378.99 dolara yükseldi. Ancak Boeing hisseleri haftalık bazda yüzde 10.3 oranında değer kaybetmiş durumda. 

Dow Jones sanayi endeksi haftanın son gününü 138.83 puan ve yüzde 0.54 oranında artışla 25848.87 puan ile tamamladı. S&P 500 14 puan ve yüzde 0.50 oranında artışla gün sonunda 2822.48 puana ulaştı. Nasdaq yüzde 0.76 oranında ve 57.62 puan artışla günü 7688.53 puanda kapadı. 

HAFTALIK BAZDA DURUM

S&P 500, Kasım ayının sonundan bu yana en iyi haftalık kazancını, Nasdaq da 2019'daki en iyi haftalık kazancını elde etti. Hafta boyunca S&P 500 yüzde 2.9, Nasdaq yüzde 3.8 ve Dow yüzde 1.6 artış kaydetti. 

FACEBOOK TEPKİLERİN HEDEFİ

Perşembe günü işlemlerin kapanmasının ardından Baş Ürün Sorumlusu Chris Cox'un şirketten ayrılacağının açıklanmasının ardından sınırlı işlemlerde değer kaybeden Facebook, Cuma günü, Yeni Zelanda'daki terör saldırısıyla ilgili ön paylaşımları önleyemediği için tepkilerin hedefi oldu ve hisselerindeki düşüş hızlandı. Facebook hisseleri günü yüzde 2.46 düşüşle kapadı. 

Yeni Zelanda'daki terör saldırısı sonrası sosyal medya şirketleri hedefte

 

Avrupa borsaları yükselişle kapandı

 

Borsa İstanbul yükselişle kapandı

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)