E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaEmlakKonut kredilerinde yeni düzenleme---

Konut kredilerinde yeni düzenleme

Konut kredilerinde yeni düzenleme
29 Şubat 2024 - 13:00 borsagundem.com

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu riskli konutlar için flaş bir adım attı. Alınan karara göre kentsel dönüşüm kapsamındaki konutlar için kredi sınırı muafiyeti getirildi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), kentsel dönüşüm kapsamındaki riskli konutlar için kredi sınırı muafiyeti getirdi.

BDDK'den yapılan açıklamada, Kurulun internet sitesinde yer alan "Konut Kredilerine İlişkin 24 Ağustos 2023 tarihli 10655 ve 10656 sayılı Kurul Kararlarının Uygulanması Hakkında Kurul Kararı"na ilişkin şu ifadelere yer verildi:

"24 Ağustos 2023 tarihli ve 10656 sayılı Kurul kararı kapsamında belirlenen azami kredi tutarının teminat olarak alınan konutun değerine oranı uygulaması ile 24 Ağustos 2023 tarihli ve 10655 sayılı Kurul kararı kapsamında belirlenen yüksek risk ağırlığı uygulanmasında yapılacak konut malikliği durumu değerlendirmesinde, tüketicinin kendisinin, eşinin veya 18 yaş altındaki çocuklarının malik olduğu tek bir konutun bulunması ve bu konutun 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun kapsamında riskli yapı tespit edilmesi nedeniyle yıkılmış olması veya hakkında yıkım kararı alınması halinde, söz konusu konutun konut malikliği durumu değerlendirmesinde dikkate alınmamasına karar verilmiştir."

Konut satışlarında düşüş sürüyor

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Mucise Reis : )01 Mart 2024 08:28

    kredi çekip ev almayın.... paranızı otomobile çevirmeyin. az para avr bişe almıyorum diyenler, bence... borsada hesap açıp 5 kağıt ile beklemeye geçmeli. o para ileride illakı bir ev parası yapacaktır. aracı kurumdan hesap açın danışman edının orta ve uzun vade yatırımcıyım hedefim bir orta hallı ev diyın. hesabınızı unutn.5 yıl sonra bakın. geçmiş olsun. para yönetme kabiliyeti çok zor bu pıyasada, her unıversıt emezunuda bu işi bilmiyor malesef...

  • AlpErtunga29 Şubat 2024 16:47

    en uygun kredide 10 yıllıkta aylık 50 binler.hayırlı olsun.uçuyor hacıların ekonomisi. millet atılın