E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaGelişen ülke hisse senetlerinde sıçrama bekleniyor---

Gelişen ülke hisse senetlerinde sıçrama bekleniyor

Gelişen ülke hisse senetlerinde sıçrama bekleniyor
18 Şubat 2020 - 12:39 www.borsagundem.com

BlackRock, gelişen piyasaların sıçrama yapabileceğini, zira korona virüsün küresel büyümedeki artışı sadece geciktirebileceğini, yoldan çıkarmayacağını savundu

Önde gelen uluslararası yatırım kuruluşlarından BlackRock Inc., gelişen piyasaların sıçrama yapabileceğini, zira 71,000'den fazla kişiye bulaşan koronavirüsün küresel büyümedeki artışı sadece geciktirebileceğini, yoldan çıkarmayacağını kaydetti.

BlackRock stratejistleri Mike Pyle, Elga Bartsch ve Scott Thiel, hazırladıkları notta, gelişen ülke hisse senetleri ve tahvillerinin BlackRock Yatırım Enstitüsü'nün bu yıl sıçrama yapmasını beklediği yatırım araçları arasında olduğunu kaydetti. Notta, koronavirüsün etkisinin boyutu ve süresinin halen belirsiz olduğu, ancak önceki salgınlarda olduğu üzere, V şeklinde bir toparlanmanın olabileceği vurgulandı.

BlackRock stratejistleri, "Korona virüs salgınının etkisini dikkate alsak bile, halen risk varlıklarında 6 ila 12 aylık dönemde oldukça olumlu bir zemin görüyoruz" dedi.

Stratejistler, gelişen ülkelerde geçen yılki diğerlerini yakalamaya yönelik büyüme ivmesinin bu yıl da sürebileceğini kaydediyorlar. Ayrıca Çinli otoriteler de muhtemelen virüsün ekonomik etkisini gidermeye yönelik tedbirler almaya devam edecek ve bu da olumlu beklentiyi destekleyecek.

Ancak virüs büyümeye yönelik riskler arasında yer alıyor ve orta vadede potansiyel tedarik zinciri aksaklıkları fiyatları artırabilir ve ticaret korumacılığından gelen baskılara ek oluşturabilir. BlackRock analistleri, nihayetinde bu durumun daha yavaş büyüme ve daha yüksek enflasyondan oluşan bir makro rejime dönebileceğini ve bunun da hisse senetleri ve tahvil getirileri arasındaki negatif korelasyonu etkileyebileceğini ve devlet tahvillerindeki çeşitlendirmeyi kısıtlayabileceğini belirtiyotlar.

JP Morgan’a göre Avrupa borsaları ralliye devam edecek

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • ky 18 Şubat 2020 19:57

    Aşağı doğru sıçrama mı

  • Okie Dokie18 Şubat 2020 14:12

    Çekirge bir sıçrar iki sıçrar sonra da sıçar afedersin.

  • Cem18 Şubat 2020 13:38

    Yatirimcilarin Çin e yaptığı üretimi diğer gelişmekte olan ülkelere kaydirmalari gorulebilir. Çünkü uretim aksamaya başladı ve bunu diger gelismekte olan ülkelere aktararak üretim i dengede tutmaya calisacak fabrikatörler. Zira bu olmaz ise urrtim azalmaya başlayacak ki bu da hiç iyi olmaz bütün dunya ekonomileri için. Şimdilik biraz beklediler ama yavaş yavaş hacim kayacak gibi görünüyor. Çin Mart Nisan a kadar bu şekilde gidebilir gibi sanki. Kâr rakamları da bir nebze etkilenebilir belki ama global şirketler diğer üretim yapan fabrikaları 'na biraz fazla üretim yaptırırsa bundan fazla etkilenmez