E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKripto ParalarBitcoin'de can sıkan ralli beklentisi!---

Bitcoin'de can sıkan ralli beklentisi!

Bitcoin'de can sıkan ralli beklentisi!
07 Ekim 2021 - 14:20 www.borsagundem.com

Bitcoin, analistler dün yaşanan kısa pozisyon sıkışmasının tersine dönme ihtimalini yakından izlerken, boğa piyasasının gücüne dair yeni şüpheler var.

BTC/USD paritesi, 55 bin doları desteğe dönüştürmede başarısız olduktan sonra 54 bin dolar civarına geriledi.

Bitcoin, önceki gün görülen büyük alım baskısıyla birlikte 55.700 dolara kadar yükselmişti.

Borsalardaki fonlama oranları pozitife dönerken, perşembe günü itibarıyla dikkatler tam tersi şekilde düşüşe yol açabilecek bir duruma çevrildi.

Fonlama oranlarının pozitife dönmesi, piyasanın yükselişin sürmesini beklediği ve piyasada ağırlıklı olarak uzun pozisyonların olduğu anlamına geliyor. Böylesi bir durumda olası bir düzeltmede gerçekleşecek likidasyonlar, düzeltmeyi daha da derinleştirebilir.

Yatırımcıların arasındaki duygu durumunu Kripto Korku & Hırs Endeksi de yansıtıyor. Endeks, perşembe günü itibarıyla "aşırı hırs" bölgesinde yer alan 76/100 puana ulaştı.

Yatırımcı ve analist Rekt Capital şöyle uyardı: 

Yatırımcılar, BTC konusunda giderek hırslanıyor.

Kâr alımına hazırlık

Rekor seviyesinden 10 bin dolar aşağıda seyreden Bitcoin, yeniden fiyat keşfine başlamadn önce 58 bin dolar ve 60 bin dolarda dirençle karşılaşabilir.

Analistlerin tahminlerine göre Bitcoin, ekim ayını rekor seviyenin hemen altında kapatabilir. En büyük kripto para, kasım ayında daha düşük seviyelere geriledikten sonra nihayet ekim ayında asıl ralliye başlayabilir.

Diğer yandan deneyimli piyasa katılımcılar, bu hafta için çoktan çıkış stratejisi tavsiye etmeye başladı. Bu isimlerden biri de, popüler Bollinger Bantları göstergesinin yaratıcısı John Bollinger.

Bollinger bantları, bir varlığın yukarı ve aşağı yöndeki dalgalanmasını izler. Gösterge, mevcut durumda sakin koşulların süreceğine işaret ediyor. Bantların daralması halinde ise dalgalanma artıyor.

Analistten 3 kripto para için tahmin

'Bitcoin için 50 bin dolar destek olmak üzere'

Bitcoin yarım milyon TL'ye yaklaştı

Wall Street devleri kripto paralara akın ediyor

Bitcoin'de 'Soros' yükselişi

Ünlü yatırım uzmanından 2 altcoin tavsiyesi

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)