Yatırımcının Analiz Seti [email protected] Yatırımcının Analiz Seti

Yabancılar yılın ilk beş ayında sektörel bazda seçici alım yaptı

20 Haziran 2022, 14:15 - -

Yabancılar yılın ilk beş ayında sektörel bazda seçici alımlar gerçekleştirdi. Finnet 2000 Borsa Bilgi Portalı'nı kullanarak yabancıların alım ve satımlarını listeledik.

YABANCILARIN SEKTÖR BAZINDA ALIM VE SATIMLARI

7 SEKTÖRDE YABANCILARIN EN FAZLA ALDIĞI VE SATTIĞI HİSSELER

1- ARACI KURUM SEKTÖRÜNDE YABANCI ALIMLARI

Aracı Kurumlar sektöründe 2022 yılının Ocak - Mayıs döneminde yabancı yatırımcılar 704,872 dolarlık net satım gerçekleştirdiler.

Yabancı yatırımcılar Mayıs ayı içerisinde Aracı Kurumlar sektöründe en çok net alımı GEDIK ve GLBMD hissesinde gerçekleştirirken, en çok net satımı ise ISMEN  ve INFO  hissesinde gerçekleştirdiler.

2- ENERJİ SEKTÖRÜNDE YABANCI ALIMLARI

Enerji sektöründe 2022 yılının Ocak - Mayıs döneminde yabancı yatırımcılar 5,061,368 dolarlık net satım gerçekleştirdiler.

Yabancı yatırımcılar Mayıs ayı içerisinde Enerji sektöründe en çok net alımı AKSEN  ve ODAS hissesinde gerçekleştirirken, en çok net satımı ise ENJSA  ve AYDEM. hissesinde gerçekleştirdiler

 

3- GIDA SEKTÖRÜNDE YABANCI ALIMLARI

Gıda sektöründe 2022 yılının Ocak - Mayıs döneminde yabancı yatırımcılar 18,941,127 dolarlık net satım gerçekleştirdiler.

Yabancı yatırımcılar Mayıs ayı içerisinde Gıda sektöründe en çok net alımı TUKAS  ve AVOD  hissesinde gerçekleştirirken, en çok net satımı ise PETUN  ve ULKER  hissesinde gerçekleştirdiler.

 

4- METAL İŞLEME, BORU, VANA SEKTÖRÜNDE YABANCI ALIMLARI

Metal İşleme, Boru, Vana sektöründe 2022 yılının Ocak - Mayıs döneminde yabancı yatırımcılar 1,392,919 dolarlık net satım gerçekleştirdiler.

Yabancı yatırımcılar Mayıs ayı içerisinde Metal İşleme, Boru, Vana sektöründe en çok net alımı BRSAN  ve SARKY  hissesinde gerçekleştirirken, en çok net satımı ise CEMTS  ve CELHA  hissesinde gerçekleştirdiler.

 

5- DEMİR ÇELİK SEKTÖRÜNDE YABANCI ALIMLARI

Demir Çelik sektöründe 2022 yılının Ocak - Mayıs döneminde yabancı yatırımcılar 193,271,607 dolarlık net satım gerçekleştirdiler.

Yabancı yatırımcılar Mayıs ayı içerisinde Demir Çelik sektöründe en çok net alımı YKSLN  ve TUCLK  hissesinde gerçekleştirirken, en çok net satımı ise EREGL  ve KRDMD  hissesinde gerçekleştirdiler.

6- OTOMOTİV SEKTÖRÜNDE YABANCI ALIMLARI

Otomotiv sektöründe 2022 yılının Ocak - Mayıs döneminde yabancı yatırımcılar 320,344,846 dolarlık net satım gerçekleştirdiler.

Yabancı yatırımcılar Mayıs ayı içerisinde Otomotiv sektöründe en çok net alımı KARSN  ve TTRAK  hissesinde gerçekleştirirken, en çok net satımı ise FROTO  ve TOASO  hissesinde gerçekleştirdiler.

 

7- SANAYİ SEKTÖRÜNDE YABANCI ALIMLARI

Sanayi sektöründe 2022 yılının Ocak - Mayıs döneminde yabancı yatırımcılar 1,454,368,688 dolarlık net satım gerçekleştirdiler.

Yabancı yatırımcılar Mayıs ayı içerisinde Sanayi sektöründe en çok net alımı THYAO  ve OYAKC  hissesinde gerçekleştirirken, en çok net satımı ise BIMAS  ve ASELS  hissesinde gerçekleştirdiler.

 

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • ismail24 Haziran 2022 08:18

    ereğli hem en çok alınan hemde en çok satılan hisse listesinde var yanlış yapmışsınız diğerleride.