E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaYabancıların hisseleri 24.4 milyar dolar oldu---

Yabancıların hisseleri 24.4 milyar dolar oldu

Yabancıların hisseleri 24.4 milyar dolar oldu
02 Temmuz 2020 - 14:38 www.borsagundem.com

TCMB, yurt dışında yerleşik kişilerin portföyündeki hisse senedi stok miktarı, 24,4 milyar dolar olduğunu açıkladı

Yurt dışında yerleşik kişilerin 26 Haziran itibarıyla portföyünde bulunan hisse senedi stok miktarı 24,4 milyar dolar oldu.

Merkez Bankası 'nın haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre, hisse senedi stok miktarı bir önceki hafta 24,3 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu.

Devlet iç borçlanma senetleri(DiBS) stok miktarı 7,1 milyar dolar oldu. DiBS stok miktarı önceki hafta 7,2 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu.

Repo miktarı 193,5 milyon dolar seviyesine geldi. Repo miktarı önceki hafta 155,1 milyon dolar seviyesindeydi.

Özel sektör tahvil ve bonoları 350,5 milyon dolar oldu. Özel sektör tahvil ve bonoları bir önceki hafta 365,0 milyon dolar seviyesindeydi.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında hisse senedi değeri farkı -112,0 milyon dolar oldu.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında DiBS değeri farkı -46,4 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında repo değeri farkı 38,4 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında özel sektör bonoları farkı -14,5 milyon dolar oldu.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)