E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaTBB açıkladı: Yurt dışı gönderimlerde süre değişti---

TBB açıkladı: Yurt dışı gönderimlerde süre değişti

TBB açıkladı: Yurt dışı gönderimlerde süre değişti
14 Nisan 2020 - 14:02 www.borsagundem.com

TBB, yaptığı açıklamada, "Gerçek kişi müşterilerin 1 milyon TL ve muadili döviz ve üzerindeki yurt dışına para transferlerinin MASAK Başkanlığı’na yapılmakta olan mutad bildirimleri bir gün öncesine çekilmiştir" dedi.

Türkiye Bankalar Birliği, "Mali Eylem Görev Gücü'nün tavsiyesi kapsamında sadece gerçek kişi müşterilerin 1 milyon TL ve muadili döviz ve üzerindeki yurt dışına para transferlerinin MASAK 
Başkanlığı’na yapılmakta olan mutad bildirimleri bir gün öncesine çekilmiştir" açıklamasında bulundu.

Açıklamada şöyle denildi:

"Kara para aklama ve terörün finansmanıyla mücadele konusunda küresel standartları belirleyen Mali Eylem Görev Gücü (FATF) Kovid-19 salgınıyla birlikte dijital ortamda artan finansal işlemler sonucu ortaya çıkan dolandırıcılık, kara para aklama, terörün finansmanı gibi risklere karşı gerekli adımların atılması yönünde çağrı yapmıştır.

Bankalar nezdinde gerçekleştirecek işlemler normal akış süreci içerisinde devam edecek olup, herhangi bir kısıtlama ya da işlemlerin durdurulması söz konusu değildir. FATF’nin tavsiyesi kapsamında sadece gerçek kişi müşterilerin 1 milyon TL ve muadili döviz ve üzerindeki yurt dışına para transferlerinin Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) Başkanlığı’na yapılmakta olan mutad bildirimleri bir gün öncesine çekilmiştir. "

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Tarık Tufan 15 Nisan 2020 00:26

    Parayı Bari gasp etselerdi. Yurtdışından gelen paraya kaynak sorulmazken yurtiçinden çıkan paraya hesap veriliyor. MASAK Kapatılmalı.