E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaS&P: Hakekâtın kredi notu üzerinde hemen etkisi olmaz---

S&P: Hakekâtın kredi notu üzerinde hemen etkisi olmaz

S&P: Hakekâtın kredi notu üzerinde hemen etkisi olmaz
10 Ekim 2019 - 10:19 www.borsagundem.com

Kredi derecelendirme kuruluşu S&P, Türkiye'nin Suriye'ye askeri operasyon başlatmasının TL ve ödemeler dengesi için riskleri artırdığını ancak bunun Türkiye'nin kredi notu üzerinde hemen bir etkisinin olmasını beklemediklerini belirtti.

S&P açıklamasına göre Türkiye’nin 2018 ve 2019 yıllarındaki güçlü turizm performansı özel sektörünün esnekliğini ve rekabet edebilirliğini göstermiş olsa da, Ankara’nın son adımı, güvenlik algılarını etkileyebilir ve sonuç olarak bu kilit sektörü olumsuz etkileyebilir.

DÖVİZ KURU İSTİKRARINA ZARAR VEREBİLİR

S&P, “Kuzeydoğu Suriye’de çatışma potansiyeli ve Türkiye içinde terörimin yeniden doğması ihtimali bu algıları engelleyebilir ve Türkiye’nin döviz kazancındaki kapsamlı iyileşmesini engelleyebilir ve istihdam ve yabancı rezerv seviyeleri ve döviz kuru istikrarına zarar verebilir” dedi. S&P Türkiye’yi B+ kredi notu ve durağan görünümle derecelendiriyor.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Saziye sekersiz10 Ekim 2019 11:15

    Kahbeler daha ne yapacaksınız yapacaklarının hepsi yapıldı ve bitti .nezdimizde şerefsizler den daha serefsiz bir değeriniz var.