E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaDolar 2 haftalık yükselişin ardından sakin seyretti---

Dolar 2 haftalık yükselişin ardından sakin seyretti

Dolar 2 haftalık yükselişin ardından sakin seyretti
29 Nisan 2019 - 12:15 www.borsagundem.com

ABD doları, iki haftalık yükselişinin ardından bu haftaki bazı önemli ekonomik veriler öncesi sakin seyretti

ABD doları, Salı günkü Çin imalat verisi ve Cuma günkü ABD tarım dışı istihdam verisi öncesi, iki haftalık yükselişin ardından konsolide olurken, Japon yeni sakin bir seyir izledi. Diğer 10'lar grubu paraları, Japon traderların Altın Hafta tatili dolayısıyla piyasada olmaması ile birlikte bant içinde kaldı.

Singapur'da Oanda Asia Pacific Ltd. kıdemli piyasa stratejisti Jeffrey Halley, hazırladığı notta, "haftasonuna doğru, dünya ekonomisinin sağlığına, ABD faizlerinin yönüne ve ABD-Çin ticaret görüşmelerine ilişkin tablo daha açık hale gelir" dedi.

ABD dolarının G-10 ülkelerinin paraları karşısındaki seyrini gösteren Bloomberg Dolar Spot Endeksi, ABD'de 1. el konut satışları ve GSYH verilerinin beklentilerden daha iyi çıkmasının ardından geçen hafta yüzde 0.6 yükselmesi sonrası sakin seyretti. Japonya'nın tatil dolayısıyla kapalı olmasından dolayı Asya'da ABD Hazine tahvilleri işlem görmedi.

Dolar/yen paritesi, üst üste iki haftayı kayıpla geçtikten sonra fazla değişmeyerek 111.61 seviyesinde kaldı.


Euro/Dolar  paritesi yüzde 0.1 yükselerek 1.1159 seviyesine çıktı ve yükselişini ikinci güne taşımaya yöneldi. Avrupa ortak para birimine ilişkin beklenti, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu S&P Global Ratings'in Cuma günü İtalya'nın notunu değiştirmemesi ile güçlendi.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)