E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemAlmanya'ya her ay 250 bin ton dizel yakıt gidecek---

Almanya'ya her ay 250 bin ton dizel yakıt gidecek

Almanya'ya her ay 250 bin ton dizel yakıt gidecek
25 Eylül 2022 - 19:10 borsagundem.com

BAE Devlet Başkanı ve Almanya Başbakanı'nın bulunduğu törende BAE'nin ulusal petrol şirketi ADNOC ile Alman Hoyer şirketinin 2023 süresince aylık 250 bin tonluk dizel yakıt tedariki konusunda anlaştığı açıklandı

BAE Devlet Başkanı Muhammed bin Zayid Al Nahyan ve Almanya Başbakanı Olaf Scholz'un da katıldığı törende iki ülkenin ilgili yetkilileri ve şirketleri arasında enerji alanında bir dizi anlaşma yapıldı.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ulusal petrol şirketi ADNOC ile Alman Wilhelm Hoyer GmbH & Co. KG (Hoyer) şirketinin 2023 süresince aylık 250 bin tonluk dizel yakıt tedariki konusunda anlaştığı belirtildi.

BAE haber ajansı WAM'ın haberine göre, BAE Devlet Başkanı Muhammed bin Zayid Al Nahyan, Körfez turu kapsamında ülkesini ziyaret eden Almanya Başbakanı Olaf Scholz ile bir araya geldi.

Görüşmede, BAE ve Almanya arasında kapsamlı stratejik ortaklığı geliştirmek için iş birliği yolları, bölgesel ve uluslararası gelişmeler ele alındı.

BAE Devlet Başkanı Al Nahyan ve Almanya Başbakanı Scholz'un da katıldığı törende iki ülkenin ilgili yetkilileri ve şirketleri arasında enerji alanında bir dizi anlaşmaya imza atıldı.

BAE ulusal petrol şirketi ADNOC ile Alman enerji şirketi Hoyer arasında 2023 yılında aylık 250 bin tona kadar dizel yakıt temin edilmesi konusunda anlaşmaya varıldı.

ADNOC ile Alman enerji şirketi RWM arasında imzalanan anlaşmaya göre de, BAE ulusal petrol şirketinin Alman şirkete sıvılaştırılmış doğal gaz tedarik edeceği, ilk sevkiyatın 2022 sonunda yapılacağı aktarıldı.

Körfez turu çerçevesinde dün Suudi Arabistan'a giden Almanya Başbakanı Scholz, bugün de BAE'deki temaslarının ardından Katar'a geçti.

Alman medyasında Scholz'un enerji alanında görüşmeler ve anlaşmalar yapmak üzere Körfez turuna çıktığı haberleri yer almıştı.

Scholz enerji anlaşmaları için Körfez turunda

Almanya'da enerji fiyatlarına toplumsal tepki endişesi

Almanya, BAE'den LNG alacak

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • emekci26 Eylül 2022 08:54

    bazı cahiller Almanyanın petrolü sadece rusyadan temin edebileceğini düşünüyordu. Piyasadan 3 dolar fazla vereceğim deyince herkes kuyruk oldu, benden al benden al diye 

  • EXSTRİKS26 Eylül 2022 11:11

    Bence sende cahil kalmıssın.taşıma su ile değirmen dönmez.hiç bir zaman bir dizel veya benzin doğalgazın yerini alamaz.ucuza aldıklarını zannediyorsun.rusya adres teslimi doğalgazı ve daha avrupaya yakın olduğu için petrol veriyor idi.bu petrolu bir de africadan avpaya taşıma masrafını koyduğunda anası danasını geçer.