E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaOtomotivİBB'nin plaka sahipliği düzenlemesi kararı mahkemeye taşınıyor---

İBB'nin plaka sahipliği düzenlemesi kararı mahkemeye taşınıyor

İBB'nin plaka sahipliği düzenlemesi kararı mahkemeye taşınıyor
19 Ekim 2021 - 18:08 www.borsagundem.com

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin taksi plakası sahipliği ile ilgili açıkladığı uygulamayı Taksiciler Esnaf Odası mahkemeye götürüyor.

İstanbul Taksiciler Odası, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) mevcut taksi plaka sahipleriyle ilgili inceleme yapacağını ve plaka satışında 'Şoförlük Mesleği Geçim Kaynağı' şartı aranacağı şeklinde yeni uygulamasını yargıya taşıyacak.

Oda Başkanı Eyup Aksu, kanunda durumun açıkça ifade edildiğini vurguladı ve şunları kaydetti:

"Şoförlükten geçimini sağlayan kişiler, taksi plakası alabilir. Burada hisseli veya ortaklı alamazlar diye bir ifade yok. Onun için yaptıkları uygun bir şey değil, kanuna aykırı, yargıya taşıyacağız. Burada sayın belediye başkanı kaos yaratmaya çalışıyor. Biz de bunu kabul etmiyoruz."

İBB'nin, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında 5 bin plakanın artışını yapamadığını hatırlatan Aksu, bunun için algı oluşturmaya çalıştığını belirtti.

İmamoğlu'nun bugün itibarıyla taksi plaka tahsis belgelerine kısıtlama ve sınırlandırma getirdiğini söylediğini aktaran Yeni Nesil Taksiciler Kooperatifi Başkanı Kıyasettin Telli ise, "Aynı şeyi minibüs odalarına da yaptı mı, yapmadı mı merak ediyoruz. Çünkü minibüs sahibi olmak da bizim taksicilerin sahip olduğu 10553 sayılı Bakanlar Kurulu çerçevesinde yasal alanda hayata geçmektedir. Burada sırf taksicilere bir mobbing uygulayan veya bir zulüm politikası uygulayan bir belediye başkanıyla karşı karşıyayız" diye konuştu.

İstanbul’da taksilerde yeni dönem başlıyor

 

Taksi bagajında 1 milyon 800 bin lira unuttu!

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • emekci19 Ekim 2021 19:19

    taksi plakası ağalarının paçaları tutuşmuş.

  • Türkoğlutúrk19 Ekim 2021 18:59

    Su ceplerinde onlarca plaka taşıyanlarmi küçük esnaf.vergi yok.ver kuraya heray keş cepte.

  • İST.19 Ekim 2021 18:25

    Bir taraftan İstanbul halkı için mücadele eden belediye, diğer taraftan milyonluk plakalarından olmak istemeyen plaka baronları.  Bakalım kim kazanacak,Halktan yana olanlar mı, Plakadan yana olanlar mı? belli ki taksicilerin derdi geçim değil seçimdir. Aksi halde müşteri seçmezlerdi.