E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriGaranti Yatırım Ortaklığı hisselerine tedbir uygulanacak---

Garanti Yatırım Ortaklığı hisselerine tedbir uygulanacak

Garanti Yatırım Ortaklığı hisselerine tedbir uygulanacak
23 Eylül 2022 - 18:44 borsagundem.com

BİST, Garanti Yatırım Ortaklığı hisselerinin 25 Ekim 2022 tarihine kadar emir paket tedbiri ile işlem göreceğini duyurdu

BORSAGUNDEM.COM

Borsa İstanbul, Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında Garanti Yatırım Ortaklığı (#GRNYO) hisselerinde tedbir uygulanmasına karar verdi.

BİST tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderilen açıklamaya göre, GRNYO.E payları 26/09/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 25/10/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek.

Hissede halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecek.

Emir paketi tedbiri, "piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" uygulamalarını kapsıyor.

BİST'in KAP'a gönderdiği açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi:

VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.

SPK'nın 11/02/2021 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasalarında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar BIST-50 Endeksi dışında kalan paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır.

Borsada satış baskısı

 

Dolar/TL tarihi zirvesini yeniledi

 

O hisse 2 ayda yüzde 145 arttı: Sebebi ertelenen o açıklama mı?

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 8,72
En Yüksek: 8,84
En Düşük: 8,45
Değişim 0,00 %
FK: 20,52
PD / DD: 5,13
İşlem Hacmi 6.078.014
Toplam Adet: 703.024
Ağırlıklı Ort.: 8,70
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)