E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKulisBorsa İstanbul Yönetimi’nde yeni isim---

Borsa İstanbul Yönetimi’nde yeni isim

Borsa İstanbul Yönetimi’nde yeni isim
31 Ekim 2016 - 19:41 www.borsagundem.com

Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku Yönetim Kurulu Üyeliği’nden ayrıldı, yerine Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Yunus Arıncı getirildi

BORSAGUNDEM.COM - ÖZEL HABER

Borsa İstanbul Genel Kurulu bugün yapıldı. Kurum’un İstinye’deki merkezinde toplanan Genel Kurul’da Borsa İstanbul Yönetim Kurulu’nda bir ayrılık, bir yeni katılım yaşandı.  Geçtiğimiz günlerde Albaraka Türk Genel Müdürlüğü’ne atanan Melikşah Utku, işlerinin yoğunluğu nedeniyle Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Üyeliği’ni bıraktı. Yerine ise Devlet Denetleme Kurulu Başkanı  Yunus Arıncı getirildi. Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, Genel Kurul’da yaptığı konuşmada Melikşah Utku’ya Kurum’a yaptığı katkı ve hizmetlerden dolayı teşekkür ederken, Yunus Arıncı’ya da yeni görevinde başarılar diledi.

YUNUS ARINCI HAKKINDA

20.03.1975 tarihinde Ordu İli Kumru İlçesinde 4 çocuklu bir ailenin ilk çocuğu olarak dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Kumru'da aldı. 1992 yılında Kumru İmam Hatip Lisesini tamamladı. Üniversite eğitimini 1992-1996 yılları arasında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde bitirdi.
1997 yılında Başbakanlık Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başladı, 2000 yılında Müfettiş 2007 yılında Başmüfettiş oldu. 2005 yılında 1 yıl geçici görevle TÜBİTAK'ta Daire Başkanı olarak görev aldı.
2007-2009 yılları arasında Indiana Üniversitesi'nde Yüksek Lisans yapan Yunus Arıncı, 14 Ekim 2009 tarihinde Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanlığı görevine atandı. 13 Temmuz 2015 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu Başkanlığı görevine atandı ve halen bu görevi yürütmektedir.
Pekçok Uluslararası ve ulusal toplantılarda Ülkemiz adına sunumlarda bulunmuş, çeşitli ulusal ve uluslararası projelerin yürütülmesine Başkanlık yapmış, Ülke gündemini yakından ilgilendiren soruşturmalara imza atmıştır.
İyi derecede İngilizce bilen Yunus Arıncı, ikinci üniversite olarak da sosyoloji eğitimine devam etmekte olup, evli ve 3 çocuk sahibidir.

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)