E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaAltın Vadeli Sözleşmeleri’nde nasıl işlem yapılır?---

Altın Vadeli Sözleşmeleri’nde nasıl işlem yapılır?

Altın Vadeli Sözleşmeleri’nde nasıl işlem yapılır?
07 Ağustos 2020 - 07:45 www.borsagundem.com

Teminat tutarları değişmekle birlikte şu günlerde 900-910$ aralığında değişen teminat ile 10 ons Altın’ı dayanak kabul eden Micro Altın Vadeli Sözleşmeleri’nde işlem yapılabilir.

Uluslararası piyasalardaki düşük faiz ortamı ve Covid-19’un dünya ekonomilerini daha da küçültebileceği endişeleri, pekçok yatırımcının Altın’a yatırım yapmasına neden oluyor. Yıl başında onsu 1.500$ seviyesinde olan Altın, pandemi döneminde 1.700$’ın üzerine çıktı ve geçtiğimiz haftaki yükselişi ile 1 ons altın 2.000$’ın üzerine çıktı.

Uluslararası yatırımcılar Altın’ın fiyat hareketinden yararlanmak için Chicago Borsası’nda işlem gören Altın Vadeli İşlem Sözleşmeleri’nde işlem yapmayı tercih ediyorlar. Chicago Borsası’nda 100 Ons, 50 Ons ve 10 Ons Altın’ı dayanak kabul eden vadeli işlem sözleşmeleri işlem görüyor. Teminat tutarları değişmekle birlikte şu günlerde 900-910$ aralığında değişen teminat ile 10 ons Altın’ı dayanak kabul eden Micro Altın Vadeli Sözleşmeleri’nde işlem yapılabilir.

Eğer isterseniz siz de, 1.000$ kadar bir teminat ile PhillipCapital’de açacağınız hesap sayesinde 10 Ons altın büyüklüğündeki Micro Altın Vadeli Sözleşmesi’nde işlemleri yapabilirsiniz.

Hem de paranızı yurt dışına yollamaksızın...!

Ama öncelikle, sözleşme özelliklerini anlamak için PhillipCapital’in hazırladığı videoyu izlemenizde fayda var.

Peki, Altın Vadeli Endeks Sözleşmeleri’nde nasıl işlem yapabileceksiniz?

PhillipCapital’de hesap açarak.

Üstelik uluslararası piyasa işlemlerinizi PhillipCapital ile yapmanız halinde, paranızı yurtdışına transfer etmek zorunda kalmazsınız.

ABD’nin de içinde bulunduğu 15 ülkede 1 milyon 250 bin yatırımcıya hizmet veren bir dünya devinin uluslararası piyasa deneyiminden faydalanmak ve konuya ilişkin bilgi almak için;

0212-982 25 00 ve 0212-296 84 84

info@phillipcapital.com.tr

futures@phillipcapital.com.tr

DÜNYA DEVİ PHILLIPCAPITAL'DE HESAP AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • MELİS MARMARİSLİ07 Ağustos 2020 11:35

    sözleşmeye ne gerek var.gidin bir bankaya alın altın unutun.dünya ekonomileri çok kötüye gidiyor görmüyormusunuz.sözleşme yapacaksın birde aşğı düzeltme gelecek paranı hepden kayıp edeceksin.bankadan altın alsan hiç olmaz ise beklersin.kayıplar etmezsin.

  • vatandaş07 Ağustos 2020 08:42

    GÜNÜN BİRİNDE BU FİYATLAR TERS KÖŞE YAPACAK AMA NEZAMAN 

  • ZELİHA KARAKAŞLI07 Ağustos 2020 10:56

    bende senin gibi yıllarca hep öyle dedim sopayı yiye yiye malesef öğrendim.altın boka da düşse değerini hiç kayıp etmez.altın altındır.