E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKulisAk Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci istifa etti---

Ak Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci istifa etti

Ak Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci istifa etti
09 Şubat 2018 - 10:27 www.borsagundem.com

Ak Parti’de 2017 yılında başlayan değişim rüzgarı devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'tan sonra Ak Parti İl Başkanı Selim Temurci de görevinden istifa etti

BORSAGUNDEM.COM

Aylardır kulislerde konuşulan istifa bugün gerçekleşti. Ak Parti İl Başkanı Selim Temurci görevinden istifa etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ak Parti İstanbul İl yönetimini ziyareti sırasında elini sıkmadığı İl Başkanı Selim Temurci, daha önce istifa etmiş ancak “Şu an zamanı değil” denilerek geri çevrilmişti.

Borsa Gündem'in önceden duyurduğu istifayı yaptığı açıklamayla ilan eden Temurci şu açıklamalarda bulundu:

"1 Kasım, hamdolsun hepimiz için çok büyük bir bayram oldu. Olağanüstü bir performans sergiledi, İstanbul teşkilatları. Ana kadememizle, kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla onlarca proje, yüzlerce program ve faaliyetle birlikte olduk. Bu süreçte biz sadece aldığımızla devam eden bir yönetim olmak istemedik. Genç bir ekiptik, sandık esaslı çalışmayı, İstanbul'da benimsedik. Bizim için çok önemli Gönül Köprüsü Platformu'nu göreve geldikten 6 ay sonra faaliyete geçirdik. Bu çalışma artık genel merkezimiz tarafından tüm Türkiye'de, Güneydoğu'da ve Doğu'daki illerimizde uygulanan bir proje haline geldi. İlk kez bir siyasi partide sürekli eğitim diye, binlerce teşkilat mensubunu seçimlerde eğitime tabi tuttuk.

1 Kasım'dan sonra yeni bir dönem başladı İstanbul teşkilatları için. Bu kendi içimizde büyük bir imtihan, diğer taraftan çok daha fazla çalışmak zamanıydı. 15 Temmuz AK Parti İstanbul Teşkilatı'nın kazanmış olduğu bir zaferdir. İstanbul İl Başkanlığı'nı teslim etmedik. Şehitlerimizi bir kez daha rahmetli, minnetle yadediyorum. Ben İstanbul'da 3 yılda bütün zorluklara rağmen destan yazan, en büyük destanını da 15 Temmuz'da yazan teşkilatımızın her bir ferdine yürekten teşekkür ediyorum.

Dünyanın şu ana kadar gördüğüm en büyük mitingini 7 Ağustos'ta gerçekleştiren bu teşkilat unutulmazlar arasına girdiğini düşünüyorum.

Başarı ya da başarısızlık işe kattığınız samimiyetle ve gayretinizle ilgilidir. Bizi yoktan vareden yüce mevlamız her olayda bizi farklı bir imtihana tabii tutar. Dava hukukunun korunması bu süreçlerin partimiz adına zaferler sonuçlanması için hayati bir önem arz etmektedir."

YERİNE HANGİ İSİM GELECEK

Ak Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci’nin gün içerisinde bir basın toplantısı düzenleyerek görevinden istifa ettiğini açıklaması bekleniyor.

Borsagundem.com’a gelen bilgilere göre Temurci’nin yerine gelecek isimler olarak İdris Güllüce ya da Ahmet Cin’in ismi geçiyor.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • içerenköylü12 Şubat 2018 15:44

  sayın ilbaşkanı içerenköy imarına acil el atarsanız onbinlerce içerenköylüyü tekrar ak partisiyle buluşturursunuz.mevcut ilçe başkanı ve belediye meclis üyelerine kulaklarını kapamış vazxiyette .ilgisizler yani..bizde herhalde seçim zamanı bu ilgisizliği ilgisizliğe çevirecveğiz.

 • Dünyada mal ahirette iman13 Şubat 2018 18:19

  Şimdi ilgileniyom

 • ASKER09 Şubat 2018 11:57

  okidoki tahlillerin nasılçıktı.vüris .var .

 • Okie Dokie09 Şubat 2018 11:24

  Reis istemişse tabi ki istifa normaldir. Zaman yenilenme zamanı.