E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaYaşam-MagazinTesla açığa satanları tiye almak için kırmızı şort satıyor---

Tesla açığa satanları tiye almak için kırmızı şort satıyor

Tesla açığa satanları tiye almak için kırmızı şort satıyor
06 Temmuz 2020 - 13:03 www.borsagundem.com

Dünyaca ünlü elektronik araba üreticisi Tesla, hisselerinde değer düşüşü bekleyenler yatırımcıları tiye aldı. Şirket Tesla markasıyla sattığı kısa şort ilanı İngilizce "açığa satış" anlamına da geliyor

Dünyanın en değerli otomobil üreticisi olarak Toyota'yı geride bırakan ve araç satışları beklentileri aşan Tesla , kırmızı saten şort satmaya başlayarak şirketin hisselerini açığa satanları tiye aldı.

Bir hisseyi değer kaybedeceğini düşünerek sattıktan sonra düşük fiyattan geri toplamak, yani açığa satış İngilizce'de "short selling" olarak ifade ediliyor. CEO Elon Musk Pazar günü Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Sınırlı sayıda short şortumuz gelmiştir" dedi.

Tesla'nın web sitesindeki "kısa şortlar", altın desenli ve arkasında altın rengi bir "S3XY" işlemesi yer alıyor. Harfler şirketin ürettiği araç modellerini temsil ediyor. Şortların satış fiyatı 69.420 dolar. Son üç rakam Musk'ın 2018'de paylaştığı, Tesla'yı hisse başı 420 dolar karşılığı borsadan çıkarmayı düşündüğünü tweet'lere gönderme yapıyor.

Söz konusu Twitter mesajı Musk'ın ABD sermaye piyasası kurumu ile arasında sorunlara neden olmuş ve Musk'ın Tesla'daki yönetim kurulu başkanlığı pozisyonundan vazgeçmek zorunda kalmıştı.

Tesla hisseleri virüsten etkilenmedi

Tesla'nın hisseleri bu yıl 1,200 doların biraz üzerine çıkarak neredeyse üç katlık bir yükselme gösterdi. İkinci çeyrekte 90,000'den fazla elektrikli otomobil satan Tesla korona virüs kaynaklı karantinadan diğer otomobil üreticileri gibi etkilenmedi.

Ürün açıklamasında, "Rüzgar gibi koşun ya da Liberace gibi eğlendirin" ve "Kapanış zilinden gelen olağanüstü konforun tadını çıkarın" ifadeleri yer alıyor.

Toyota'yı geçen Tesla en değerli otomobil üreticisi oldu

 

ABD-Çin gerginliği borsaları etkilemeyecek

 

ABD istihdam verilerindeki önemli ayrıntı

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Teslacı06 Temmuz 2020 15:46

    Adam diyor ki alayınıza yılbaşı şortu giydiririm ısrar ederseniz dizinize kadar da düşürürüm eehh para böyle bir şey varsa cesaretiniz satın açığa diyor,demek ki neymiş şirket güçlü ise firmasının arkasında duruyorsa yasağa gerek yokmuş yiyen satsın açığa haydi!

  • ..06 Temmuz 2020 13:39

    elon adamın dibisin kanka