E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemSedat Peker’in avukatı Ersan Barkın: Müvekkilimden 5 gündür haber alamıyorum---

Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın: Müvekkilimden 5 gündür haber alamıyorum

Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın: Müvekkilimden 5 gündür haber alamıyorum
30 Kasım 2021 - 14:03 www.borsagundem.com

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın, katıldığı televizyon programında müvekkiliyle beş gündür görüşemediğini açıklayarak, daha önce görüştüğü telefondan yanıt alamadığını ifade etti.

Yurt dışından sosyal medya yayınları yapan organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın, müvekkiliyle beş gündür görüşemediğini açıkladı. Barkın, daha önce görüştüğü telefondan yanıt alamadığını açıkladı. Barkın’ın bu açıklaması, Peker’in sadece dijital tecrit değil, fiziki tecritte olabileceğini gündeme getirdi.

Barkın, dün akşam Tele1’de gazeteci Tuncay Mollaveisoğlu’nun moderatörlüğündeki “Anında Manşet” programına katıldı. Barkın, programda Peker’e yönelik “dijital tecrit” uygulandığı yönündeki gelişmeleri değerlendirdi.

Barkın, şöyle konuştu:

“Kendisine ulaşılamadığı haberinin kamuoyu gündemine gelmesinden bir gün önce devam eden bir davası ile ilgili kendisiyle iletişim kurmuştum. O günden bugüne kadar bir iletişim kurmadım. Sadece yakınındaki bir kimse aracılığıyla bir Whatsapp mesajıyla bir dosyaya dair bir iddianame talep edildi benden. Dolayısıyla beşinci, altıncı günü buldu benim kendisiyle iletişim kurmamamın üzerinden geçen.”

Barkın, Türkiye’deki davalarıyla ilgili olarak kendisine ulaşması gerektiği ama ulaşamadığı yönündeki soruyu yanıtlarken, “Evet, zaten Türkiye dışında kendisiyle ilgili yürüyen bir dava yok. Türkiye’de yürüyen davalar var. O davalarda kendisiyle ilgili iki tane kırmızı bülten talebi var. Bu davalarda kendisine ben vekillik ediyorum” dedi.

Sedat Peker’in kendisine yönelik baskı kurulacağı ve iletişim kanallarının kapatılacağı yönünde kaygı içinde olduğunu belirten Barkın, “Bu dört – beş günlük kesinti bu kaygının haklılığını gösteriyor sanki” diye konuştu. 

Barkın, Peker’in yakınındakilerin iletişim numaralarına sahip olmadığını söylerken, “Sanırım dün, Birleşik Arap Emirlikleri’nden bir telefon numarası kendisinin yakını olduğum bir kimsenin devam eden iki davada iddianame talebine karşılık verdim. Dolayısıyla yakınındakilerin iletişim numaraları bende yok. Kendisi de zaten avukatlarıyla aracısız iletişim kuran bir kimse. Diğerlerinin böyle bir tecride maruz kalıp kalmadığı konusunda bilgim yok” ifadesini kullandı.

Barkın, “Sedat Peker’e yönelik sadece dijital tecrit değil, fiziki bir tecrit uygulanıp uygulanmadığı” yönündeki soruyu yanıtlarken, “Ben bir kez bile görüşmedim. Dijital tecrit uygulandığı ifade edilen günden bir gün önce telefonla görüştüm. O günden bugüne benimle telefonla irtibat kurulmadığı gibi benim önceden iletişim kurduğum telefon numarasından da yanıt alamadım” açıklamasını yaptı. 

Sedat Peker davasında kritik gelişme

 

Sedat Peker hakkında tutuklama kararı çıkarıldı

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (9)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Paket&paket30 Kasım 2021 23:04

  Paket oldu doğduğu tapraklara geldi

 • FİNANSŞÖR30 Kasım 2021 22:45

  bence bilmediğ yerlere gitmiş kayıp olmuştur.yakında yotube lerde yalanları çıkar.

 • ŞEMSETTİN KARLIDAĞ30 Kasım 2021 21:16

  Benim anlamadığım yurtdışına kacan birisinin  gıyabında avukat savunamamalıdır.madem kendisi halkı ise gelsin babalar gibi mahkemede kendisini savunsun.dışarıya kaçıp devletimizi kimse küçük düşüremez.

 • TAMİZ KARTALGÖZ30 Kasım 2021 20:09

  Devletin dibini oyan ve devleti dünya ya küçük düşüren birisini yurtdışına kaçınca yerini devlete söylemessin şimdi devletten yardım dilenirsin.

 • emekli30 Kasım 2021 20:33

  sana burdakilerin hepsi küfür etmiştir.

 • emekli30 Kasım 2021 19:42

  Bir adama sahip çıkamadın avukat bey..Çok beceriksizsin.adamı çabuk bul.bedavadan yatarak p ara kazanma.

 • KASIM YANTIR30 Kasım 2021 21:14

  Bence sen avukatlığını yapsan iyi olur .demek ki  her konusuna hakimmisin gibisin.

 • EKRİST30 Kasım 2021 21:12

  sende bu kişinin ortağımısın.sende bu kişinin söylediklerimi söylüyorsun veya sen bu kişinin avukatımısın.

 • EKRİST30 Kasım 2021 16:46

  haber aldığın  ve görüştüklerin zaman böyle şikayetci olmuyor  idin sayın avukat şimdi neden şikayetcisin.Ülkemizin dibini oymaya çalıştığı zaman hiç  şikayetci değil idin sayın  avukat .Sonra ülkemizden kaçıp gitmiş git sayın avukat hangi ülkede ise o ülkenin yakasına yapış