E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıPiyasalarda kısa vadeli yükseliş eğiliminin devam etmesi bekleniyor---

Piyasalarda kısa vadeli yükseliş eğiliminin devam etmesi bekleniyor

Piyasalarda kısa vadeli yükseliş eğiliminin devam etmesi bekleniyor
11 Haziran 2021 - 09:30 www.borsagundem.com

Şeker Yatırım tarafından hazırlanan günlük bültende kısa vadeli yükseliş eğiliminin bankacılık endeksi öncülüğünde devam etmesi bekleniyor.

Güne pozitif başlangıç yapan BIST-100 endeksi bankacılık endeksi öncülüğünde yükselişini devam ettirerek günü %0,52 yükselişle 1.456,68’den tamamladı.

Bankacılık endeksi %1,19 yükselişle pozitif ayrışma ile günü tamamladı. TL pozitif ayrışarak günü %1 üzerigüçlü değer kazancıyla kapatırken CDS’ler düşüşüne devam ederek günü 382 seviyesinden tamamladı. TL’deki değer kazançları ve CDS’lerdeki düşüş BIST’teki yükselişi destekledi. ABD ile ilişkilerin pozitif yönde ilerleyeceğine yönelik beklentiler TL varlıkların pozitif ayrışmasında ana etken oldu. ABD enflasyonu beklentilerden yüksek gelirken, yıllık enflasyon 13 yıl sonra %5 seviyesine yükseldi. Piyasalar yüksek enflasyon verisine kayıtsız kalırken majör borsalar günü yataya yakın karışık bir görünümle kapattı.

Piyasaların şuan için Fed’in enflasyondaki yükselişin geçici olduğu ve genişleyici para politikasının devam edeceği yönlendirmesine güvendiğine işaret ediyor. Global risk alma iştahınıda büyük bir bozulma yaşanmadıkça TL’deki değer kazançları ve CDS’lerdeki gerileme ile bankacılık endeksi öncülüğünde yükselişin devam etmesi beklenmektedir. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD başkanı Biden arasında 14 Haziran’da yapılacak görüşmeye kadar ABD ilişkilerine yönelik pozitif beklentilerle TL varlıkların sınırlı da olsa pozitif ayrışmaya devam etmesi beklenmektedir. BIST kapanışına göre ABD ve Almanya vadeli endeksleri hafif pozitif seyir izlerken, Asya borsalarında Çin hariç genel olarak pozitif seyir var. Endeksin güne yükselişle başlaması beklenirken, endekste kar satışları yaşansa da sınırlı kalması ve kısa vadeli yükseliş eğiliminin bankacılık endeksi öncülüğünde devam etmesi beklenmektedir.

Günün önemli şirket haberleri 11/06/2021

Piyasaların güne pozitif seyirle başlaması bekleniyor

Piyasalarda CDS takip edilecek

Yabancıların en fazla yöneldiği hisseler

 

Kurlar dünkü gerileme sonrası bugün yatay

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)