E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemMısır'da 13 bakan değişti---

Mısır'da 13 bakan değişti

Mısır'da 13 bakan değişti
13 Ağustos 2022 - 17:13 www.borsagundem.com

Mısır Parlementosunda Abdulfettah es-Sisi'nin önerisiyle Yerel Kalkınma'dan Eğitim Bakanlığı'na kadar toplam 13 tane bakanlık koltuğu el değiştirdi

Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi tarafından sunulan değişiklik parlamentoda bugün gerçekleşen genel kurul oturumunda onaylandı.

Mısır'da 13 bakanı kapsayan kabine değişikliği yapıldı.

Mısır resmi haber ajansı MENA’nın haberine göre, Mısır Parlamentosu, Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi tarafından sunulan 13 bakanlıkta yapılan değişiklikleri, bugün genel kuruldaki oturumda onayladı.

Kabinede yapılan revizyon başta Sağlık, Havacılık, Göçmenlik, Yerel Kalkınma ve Eğitim olmak üzere 13 bakanlığı kapsıyor.

Sisi, parlamentoyu, Başbakan ile görüştükten sonra kararlaştırılan kabine değişimini görüşmek üzere toplanmaya çağırarak, söz konusu değişikliğin devletin çıkarlarını ve yeteneklerini korumaya katkıda bulunan iç ve dış önemli dosyalarda hükümetin performansını artıracağını ifade etti.

Mısır Anayasası'nın 147'nci maddesi Cumhurbaşkanı'na, Başbakan'a danışarak ve parlamentoda mutlak çoğunluğun onayını alarak kabine değişikliği yapma hakkı tanıyor.

Sisi ve Lapid Gazze ateşkesini değerlendirdi

13. Büyükelçiler Konferansı: '2023 ve Ötesinde Akil ve Müşfik Türk Diplomasisi'

Scholz ve Sisi arasında 'Doğu Akdeniz gazı' zirvesi

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)