E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaSporGalatasaray’dan Lale Orta’ya tepki: Bu bir itiraftır!---

Galatasaray’dan Lale Orta’ya tepki: Bu bir itiraftır!

Galatasaray’dan Lale Orta’ya tepki: Bu bir itiraftır!
19 Mart 2023 - 09:21 borsagundem.com

MHK Başkanı Lale Orta'nın VAR Merkezi'ne ve yayıncı kuruluşa baskı iddialarını yalanlaması üzerine Galatasaray'dan zehir zemberek bir cevap geldi. Sarı-kırmızılı kulüp, Orta'nın açıklamasını, ''İddiaları doğrulayan bir itiraftır'' şeklinde yorumladı

Galatasaray, MHK Başkanı Lale Orta'nın yayıncı kuruluş yorumcularına baskı yapıldığı iddialarının gerçeği yansıtmadığı ile ilgili ifadelerine tepki gösterdi.

Galatasaray Kulübü, Kasımpaşa maçı sonrasında gündemde yer alan iddialar üzerine Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Lale Orta ile ilgili bir açıklama yaptı.

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Geçtiğimiz haftadan bugüne yaşanan ve hala inanmakta zorlandığımız gelişmeler yüzünden aşağıdaki konuların taraflarınca en kısa zamanda açıklığa kavuşturulmasını bekliyoruz:

Kasımpaşa maçında oyuncumuz Nicolo Zaniolo’ya yapılan kasti hareketin, maç sonrası tüm kamuoyu gibi hakem hocaları tarafından da kırmızı kartla cezalandırılması gerektiği değerlendirilmiştir. Bu pozisyonla bağlantılı hafta içi ortaya çıkan görüntü ve devam eden tartışmalara rağmen sakin kalarak Merkez Hakem Kurulu (MHK) ve başkanının yapacağı açıklama ile tüm spekülasyonları sona erdireceğine inandık.

Geldiğimiz noktada, MHK Başkanı Lale Orta’nın verdiği demeç, yayıncı kuruluşa sipariş görüntü servis ettiği yönünde basında yer alan iddiaları doğrulayan bir itiraftır.

Lale Orta, bu itirafla VAR odasındaki görüntüleri dışarıya sızdırdığını, MHK’nın görev tanımı dışına çıkarak hakem yorumcularına baskı yaptığını zımnen kabul etmiştir. Kendisinin tarafsızlık ilkesini göz ardı ederek, kamuoyundaki algıları dizayn etme misyonunu üstlenmiş olduğu apaçık ortadadır.

Bu zamana kadar yapılmış tüm hakem hatalarından daha vahim olan, adaletin terazisine direkt müdahale olan bu hareketin nasıl bir niyetle yapıldığını anlamakta güçlük çekiyoruz.

Lale Orta’dan, hazırlanan özet görüntüyü bizzat kendisi tarafından gönderilen görüntüyle değiştirmesi konusunda açıklama bekliyoruz.

Maç sonrasında yayıncı kuruluş dışında başka yayın kuruluşlarını aradığı ve telkinde bulunduğu iddiaları hakkında açıklama bekliyoruz.

Eski hakemleri arayarak kendisine karşı yapılan bir operasyon olduğu şeklinde ifadelerle kamuoyunu manipüle etmeye çalıştığı iddiaları hakkında açıklama bekliyoruz.

Ve soruyoruz; itiraf ve iddialar ışığında bu kişinin adaleti sağlamakla görevli, önemli bir kurulun başkanlığında bulunması ne kadar doğrudur?

Dün akşam oynadığımız Konyaspor maçında oyuncumuz Léo Dubois’a yapılan, hakem hocaları tarafından da tartışmasız kırmızı kart olarak nitelendirilen müdahale anlaşılmaz bir şekilde sarı kartla geçiştirilmiştir.

Yine maçın ilerleyen dakikalarında aynı Konyaspor oyuncusuna ikinci sarı kart verilmemiştir.

Bu kararların hangi hakem aklıyla verildiği ve VAR hakemleri dahil yapılan konuşmaların federasyonumuz tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi ve VAR’a bir müdahale olup olmadığının açıklığa kavuşturulması gerekmektedir.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun bu konuları titizlikle değerlendirerek en temel görevi olan adaleti sağlama adına gerekli adımları atmasını ve soruşturmaları yapmasını beklemekteyiz.

Bir kulüp için değil, herkes için adalet! diyerek çıktığımız bu yolda, kulübümüze özel kurulan hiçbir oyunun seyircisi olmayacağımızı da tüm spor kamuoyuna bildirmek isteriz.”

Lale Orta'dan Konyaspor-Galatasaray maçı ile ilgili iddialara yanıt

Galatasaray'ın tarihi serisi Konya'da sona erdi

Galatasaray 311 milyon lira zarar açıkladı

MHK'ye ilk kadın başkan!

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 6,97
En Yüksek: 6,97
En Düşük: 6,88
Değişim -0,71 %
FK: 0,00
PD / DD: -2,49
İşlem Hacmi 155.058.213
Toplam Adet: 22.395.686
Ağırlıklı Ort.: 6,92
YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Hakkı hak19 Mart 2023 14:06

    Galatasaray derin devletin şımarık çocuğu olmasını bırakması lazım 1984 fötö ve Apo yapılanmış semizertilmiş devletin örtülü ödenekten verilen paralar ve fötönün 1 koy 2 al yapılanması ile yıllardır ülke futbolu dolayısıyla Türk futbolu zarar görmüş ve görmektedir bunu inan kıraçın bir konuşması da ele vermiştir.

  • Palu19 Mart 2023 12:33

    Cep tenekesi bunlar, durttukce pislik siziyor disari