E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemCumhurbaşkanı Erdoğan korona virüs aşısı oldu---

Cumhurbaşkanı Erdoğan korona virüs aşısı oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan korona virüs aşısı oldu
14 Ocak 2021 - 17:21 borsagundem.com

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Şehir Hastanesinde korona virüs aşısı oldu

AK Parti MKYK Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantı gündemine ilişkin açıklamalarda bulunmak üzere parti sözcüsü Ömer Çelik, kameralar karşısına geçti.

Basın toplantısında açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aşı olacağını açıkladı. Çelik, "Cumhurbaşkanımız, Bilim Kurulu üyeleri ve Sağlık Bakanımızın önerileri doğrultusunda bugün vatandaşımıza örnek olmak için aşı yaptıracaktır" dedi.

ERDOĞAN AŞI OLDU

Çelik'in açıklamalarının ardından, yeni tip korona virüs aşısı olmak için Ankara Şehir Hastanesi'ne gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a aşı yapıldı.

Erdoğan daha sonra Telgram üzerinden "Ben de aşı oldum" paylaşımında bulundu.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in açıklamalarında öne çıkanlar şöyle:

"SÖZDE CUMHURBAŞKANI" TARTIŞMASI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Sözde Cumhurbaşkanı" ifadesiyle ilgili konuşan Çelik, "Bir şeye gayrimeşru olduğu zaman sözde dersiniz. Sözde terör örgütü, terörö örgütünün sözde lideri gibi. Şu eylemlerini beğenmiyorum, şu nedenle tepki gösteriyorum diyebilirsiniz. Postmodern darbe ve muhtıra şeklindeki yaklaşımlar yok olmuştur diye düşünürken sivil siyasete darbe vuran, meşruiyetini tartışan bir yanlış yapıyorlar." diye konuştu.

DÜNYANIN HER YERİNDE ELEŞTİRİLİYOR

Donald Trump'ın sosyal medya hesabının kapatılmasını da değerlendiren Çelik, "Sosyal medya şirketlerinin devlet otoritesi gibi davranması dünyanın her yerinde eleştiriliyor. Şiddet yanlısı açıklamaları reddediyoruz. Sosyal medyada terör propagandası ve nefret suçlarının engellenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Trump'ın açıklamaları ve tutumunu eleştirenler de hesaplarının kapatılmasına karşı çıktı. Burası çok kuvvetli şebekeler ama aynı zamanda çok tehlikeli hale de gelebiliyor. Kuzey Kıbrıs liderinin hesabına mavi tık vermiyorlar, PYD liderlerine veriyorlar. Mazlum Kobani'ye mavi tık vererek neden terör örgütü propagandası yapıyorsunuz? Siber vatanda da egemenliğimizi korumamız gerekiyor. " dedi.

İNSAN HAKLARI İHLALİDİR

Son günlerde gündeme gelen WhatsApp güncellemesi ile ilgili Çelik, "Kimse Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının verilerini paylaşamaz. Bunun hukuki düzenlemeye tabi tutulması gerektiği açıktır. İzinsiz data paylaşımı insan hakları ihlalidir. Önümüzdeki dönemde bununla ilgili düzenleme yapılacaktır, arkadaşlarımız çalışıyor." ifadelerini kullandı.

Demet Sabancı, Sabancı Holding hissesi satışına hazırlanıyor

 

Bahçeli: Cumhur İttifakı yapılabilir kadar yaşayacaktır

 

Yatırımcılar endişelenmeyi erken mi bıraktı?

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.