E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaAsya hisseleri kar haberleri ile düştü---

Asya hisseleri kar haberleri ile düştü

Asya hisseleri kar haberleri ile düştü
18 Temmuz 2019 - 09:10 www.borsagundem.com

Asya piyasalarında işlem gören hisse senetleri, şirket kar haberleri ile birlikte aşağı yönde hareket etti

Asya piyasalarında işlem gören hisse senetleri, zayıf geçen kar sezonu ve bölgenin en büyük dört ekonomisinden ikisi olan Japonya ve Güney Kore arasındaki ticaret mücadelesinin etkisi ile düştü.

Japonya'da gösterge endeksler, Nikkei'de çıkan Canon Inc.'nin karının bu yıl yüzde 40 düşebileceği haberinin olumsuz havaya katkıda bulunmasının etkisi ile yaklaşık yüzde 2 geriledi. Hong kong, Şanghay, Seul ve Sydney'de hisseler ılımlı kayıplar yaşadı.

Nasdaq vadelileri Netflix Inc.'nin geçen çeyrekte ABD'de sürpriz abone kaybının bu şirketin hisselerini düşürmesi ile birlikte geriledi.

FTSE Russell küresel piyasalar araştırma idari direktörü Alec Young, "Hisselerdeki güçlü kazançlar nihayet kar satışları ile durdu," dedi ve "Şirket karları ve açıklamalar şimdiye dek karışık geldi ve güçlü yükseliş dikkate alındığında, bir hayalkırıklığı işareti için bile biraz yatırımcı toleransı görmek sürpriz değil" değerlendirmesinde bulundu.

Piyasalar;

*Japonya'da Topix Endeksi yüzde 2 düştü.

*Hong Kong'da Hang Seng Endeksi yüzde 0.5 geriledi.

*Çin'de Şanghay Bileşik Endeksi yüzde 0.7 kaybetti.

*S&P 500 endeks vadeli kontratları yüzde 0.2 geriledi.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)