E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaEmtia ve Döviz PiyasalarıAramco'dan 15.5 milyar dolarlık doğalgaz boru hattı anlaşması ---

Aramco'dan 15.5 milyar dolarlık doğalgaz boru hattı anlaşması

Aramco'dan 15.5 milyar dolarlık doğalgaz boru hattı anlaşması
07 Aralık 2021 - 09:09 www.borsagundem.com

Saudi Aramco, varlıklarını paraya çevirme ve bilançosunu güçlendirme planlarının bir parçası olarak uluslararası yatırımcılarla yaptığı ikinci altyapı işlemi olan gaz boru hattı ağı için 15.5 milyar dolarlık bir kiralama anlaşması imzaladı.

Aramco, dünyanın en büyük varlık yöneticisinin bir birimi olan BlackRock Real Assets ve Suudi Arabistan Sosyal Sigortalar Genel Teşkilatı'nın yatırım yönetimi kolu Hassana Investment Co'nun liderliğindeki bir konsorsiyumun, Aramco'nun doğalgaz boru hattı ağının toplam %49'una sahip olacağını açıkladı.

Aramco CEO'su Amin Nasser yaptığı açıklamada, "Gazın daha sürdürülebilir bir enerji geleceğine küresel geçişte kilit bir rol oynaması beklenirken, ortaklarımız birinci sınıf bir gaz altyapısı varlığına bağlı bir anlaşmadan faydalanacak." dedi.

Aramco Gas Pipelines Co., ana şirketinin gaz boru hatları ağındaki kullanım haklarını kiralayacak ve 20 yıllık bir süre için Aramco'ya geri kiralayacak.

Aramco, petrol fiyatlarını artırdı

 

Aramco hisse satışından 17 milyar gelir bekliyor

 

Aramco, Bitcoin madenciliğini yalanladı

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Volkan07 Aralık 2021 10:59

    Orada da finansal mühendislik var. Suudilerin petrol gelirleri düştü, borç almak yerine varlık kiralama yoluna gitmişler. Yeni yatırım değil, yani olanı satıp sonra kiralama işine girmişler. Şeriat nedeni ile faiz ile borç almak belki resmi olarak yasak.