E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaEmlakABD'de MBA endeksleri karışık seyretti, faizler geriledi---

ABD'de MBA endeksleri karışık seyretti, faizler geriledi

ABD'de MBA endeksleri karışık seyretti, faizler geriledi
07 Ekim 2020 - 14:04 www.borsagundem.com

ABD Mortgage Bankalar Birliği (MBA) ipotek başvuru araştırmasına göre, mevsimsel faktörlerden arındırılmış, yeniden finansman ve alım kredilerini içeren mortgage başvuru faaliyetinden oluşan piyasa endeksi %4,6 artışla 804,7 puan oldu.

MBA'dan yapılan açıklamaya göre, satınalma endeksi %1,5 düşüşle 316,0 puan olurken, refinansman endeksi %8,2 artışla 3.622,3 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık %3,01 (Önceki %3,05), 15 yıllık %2,59 (Önceki %2,65), 5 yıllık ARM faizi %2,80 (Önceki %2,95), 30 yıllık jumba faizi %3,31 (Önceki %3,33) oldu.

Mortgage piyasa endeksi haftalık bütün mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içinde satın alma ya da refinansman amacıyla yapılan bütün geleneksel ve devlet kurumlarına başvurularla sabit ve değişken faizli mortgage kredileri yer alıyor.

MBA satınalma endeksi, tek aile konutlarının satın alınması için yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Endeks, amacına uygun olarak geleneksel ve kamu kredileri olmak üzere piyasadaki bütün ürünleri içeriyor. Endeks, var olan konut satışlarını gösteren güvenilir bir gösterge olarak kabul ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman amacıyla kredi kurumlarına yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Endeks, tüm refinansman amacıyla yapılan mortgage kredi faaliyetleri için iyi bir gösterge olarak değerlendiriliyor.

Araştırma 2 Ekim ile sona eren haftayı kapsıyor.

Dövizde zirve hareketinin altında ne var?

Hisseler olası ABD desteğiyle yükseldi

Trump’ın teşvik paketinden vazgeçmesi ABD’lileri evsiz bırakacak

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)