E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaEmtia ve Döviz PiyasalarıPetrol ABD üretimi ile yatay seyrediyor---

Petrol ABD üretimi ile yatay seyrediyor

Petrol ABD üretimi ile yatay seyrediyor
20 Ağustos 2018 - 08:20 www.borsagundem.com

Petrol, ABD üretiminin yavaşladığına ilişkin işaretlerle yatay seyrediyor

Petrol, yatırımcıların ABD üretiminin yavaşladığına ilişkin işaretleri değerlendirmesiyle, varil başına 66 dolarlı seviyelerde kazançlarını korudu.

New York'ta işlem gören vadeliler Cuma günü yüzde 0.7 yükselmesi ardından yatay seyretti. ABD'de çalışan sondaj kulesi sayısının üç yıldan uzun bir sürenin en yükseğinde seyretmesine karşın sayıları Mayıs sonundan beri 10'un altında artış kaydetti.

Süregelen boru hattı darboğazı ve yükselen maliyetler yatırım kararlarının ertelenmesinde etkili oluyor. Traderlar ise ABD ile Çin'in ticaret savaşı görüşmelerinin sonuçlanmasını beklerken görünümü değerlendirmeyi sürdürüyor.

Tokyo'da Sumimoto Corporation Global Research Co. kıdemli analisti Mikiko Tate, “ABD'de ham petrol üretiminin 2019'da yeni boru hatları yapılana kadar yavaşlaması bekleniyor.

Nymex'te Eylül vadeli WTI petrolün varili Tokyo saatiyle 12:22'de 65.63 dolar seviyesinden işlem gördü. Londra'da işlem gören Ekim vadeli Brent petrolün varili 71.49 dolar oldu.

Shanghai Uluslararası Enerji Borsası'ndaki Aralık vadeli kontratların kontratlar varil başına yüzde 1.6 düşerek 488.8 yuana geriledi.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Yorum20 Ağustos 2018 11:24

    Doğu akdenizde ilk açacağımız kuyudan petrol fışkıracak dolara yatırım yaparken az dikkatli olun bu kopan gürültü ondan Türkiye yi manüpüle ediyorlar kredi derecelendirme kuruluşları da abd nin bu oyununa destek veriyor demedi demeyin iki ay sonra tablo çok degişecek