E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaEmtia ve Döviz PiyasalarıBrent petrolün fiyatı son 7 ayın zirvesinde----

Brent petrolün fiyatı son 7 ayın zirvesinde

Brent petrolün fiyatı son 7 ayın zirvesinde
23 Eylül 2017 - 16:44 www.borsagundem.com

Varil fiyatı pazartesi gününden bu yana yüzde 2,4 yükselirken 56,91 dolara kadar tırmandı ve 1 Marttan beri en yüksek seviyesine çıktı.

Uluslararası en yaygın olarak kullanılan Brent türü ham petrolün varil fiyatı yaklaşık son 7 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Brent türü petrolün varil fiyatı pazartesi gününden bu yana yüzde 2,4 yükselirken 56,91 dolara kadar tırmandı ve 1 Mart'tan beri en yüksek seviyesine çıktı.

Uzmanlar, Petrol  İhraç Eden Ülkeler Örgütünün (OPEC) yaptığı açıklamaya işaret ederek küresel piyasada ham petrol arz fazlasını düşürmek için petrol üreticisi ülkelerin üretim kesintisine devam ettiğini vurguladı.

OPEC'ten yapılan açıklamada, OPEC üyesi ve üye olmayan petrol üreticisi ülkelerin 1 Ocak 2017'de yapılan üretim kesintisi anlaşmasına uymaya devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, anlaşma kapsamında OPEC üyesi ülkelerin toplam üretimlerini günlük ortalama 1,8 milyon varil düşürmesi gerektiği kaydedilirken, OPEC ve OPEC dışındaki ülkelerin söz konusu kesinti miktarına uyum oranının ağustosta yüzde 116'ya çıktığı vurgulandı. (Bloomberg HT)

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)