E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemYıldırım ve İmamoğlu'ndan sıcak mesajlar---

Yıldırım ve İmamoğlu'ndan sıcak mesajlar

Yıldırım ve İmamoğlu'ndan sıcak mesajlar
17 Haziran 2019 - 02:13 www.borsagundem.com

İki adaydan tarihi buluşma sonrası açıklamalar... İmamoğlu: :öyle bir programın 17 yıldır yapılmamış olması büyük kayıp. Umarım bu bir başlangıç olur. Yıldırım: İstanbulumuz için de milletimizin kaynaşması için de iyi olur

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ve CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, 3 saat süren ortak yayın sonrası gazetecilere açıklama yaptı. Yıldırım, “Programdaki sorulara samimiyetle cevap verdik. Yapacaklarımızı ve vaatlerimizin ancak yarısını anlatabildik" dedi. İmamoğlu ise, “Bunun 17 yıldır olmamasının  Türkiye'ye milletimize zararı olmuştur. Umarım bu bir başlangıç olur" İfadelerini kullandı.

"UMARIM BU BİR BAŞLANGIÇ OLUR"

Ortak yayının yapıldığı Lütfü Kırdar Kongre Merkezi'nden önce Ekrem İmamoğlu çıkış yaptı. Önce eşi Dilek İmamoğlu ve oğlu Selim İmamoğlu ile kameralara görüntü veren İmamoğlu, kendisini bekleyen gazetecilere teşekkür ederek, “Türkiye demokrasisi adına çok önemli bir başlangıç anıdır. Bunun 17 yıldır olmamasının  Türkiye'ye milletimize zararı olmuştur. Umarım bu bir başlangıç olur. Sohbet edebilme, paylaşabilme, toplumun ve ekranların huzurunda insanların derdini söyleyebilme her siyasi ortamın bir geleneği haline dönüşmesini umuyorum. Çok değerli bir şey bu. Millet keyfini yaşadı. Onun için bu emeği gösteren, her koşulda bu görüntüyü nakleden tüm medya kuruluşlarına ve basın mensuplarına yürekten teşekkür ediyorum. Hakkınızı helal edin" dedi.

Daha sona eşi Semiha Yıldırım ve kızı Büşra Köylübay ile kongre merkezinden çıkan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım da önce açıklama yaptı. 

"KARARI İSTABULLULAR VERECEK"

Bir gazeteci Yıldırım'a “Programı nasıl buldunuz?" diye sordu. Yıldırım bu soruya "Millet İttifakı adayı Ekrem Bey ve Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım olarak ben bir programa katıldık. Programdaki sorulara samimiyetle cevap verdik. Yapacaklarımızı ve vaatlerimizin ancak yarısını anlatabildik. Süre yetersiz tabii, İstanbulluları da uykusuz bırakmak gibi bir hakkımız olduğunu düşünmüyorum. Biz düşüncelerimizi paylaştık, kararı İstabullular verecek. Ben diyorum ki, İnşallah İstanbul'da samimiyet kazanacak. Tecrübe kazanacak. İş ehlinin kararı İstabulluların" şeklinde konuştu.

"İSTANBULUMUZ İÇİN DE MİLLETİMİZİN KAYNAŞMASI İÇİN DE İYİ OLUR"

Yıldırım, “Uzun bir aradan sonra ilk defa böyle bir karşılaşma oldu. Bundan sonra da böyle karşılaşmalar görecek miyiz?" sorusu üzerine, "Niye olmasın. Tabii, bun seçim için değil ama bundan sonraki seçimlerde bundan sonraki adaylar elbette değerlendirmelerde bulunmaları İstanbulumuz için de milletimizin kaynaşması için de iyi olur" diye cevap verdi.

Ekrem İmamoğlu'nu çaya davet edip bunun ne zaman gerçekleşeceğinin sorulması üzerine ise Yıldırım, "Bunun detayları sonra konuşulacak" diyerek Lütfü Kırdar Kongre  Merkezi'nden ayırıldı.

Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu o soruları yanıtladı

 

Tarihi buluşmanın ardından aile fotoğrafı

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Mesut17 Haziran 2019 07:13

    Çakir harbiden viski raki demissin ya sen harbi çakir olmussun sen hanqi qozun kulaqinla seyrettin bilmiyorum fakat esas kimden taraf olduqu cok alenen belliydi

  • Çakır17 Haziran 2019 02:39

    Baştan sona İsmail Küçükkaya Ekrem İmamoğlu nun tarafiydi açıkçası adam kendini ömür boyu garantiye alacak arkasında duracak holdinglerin isteğini başarı değilde istedikleri şekilde yön verdi ama İstanbullu seçmen sandığa gomecegi adayi biliyor rabbim dusmanimiza fırsat vermesin kirli avuclarini ovuşturarak programı izlerken viski ve rakisini içenler kaybedecek

  • Matahari17 Haziran 2019 04:36

    Nrrde ondan taraftı :) hep çamur atın zaten. Yıllardır chp nin ak partiye bu sayede oy kazandırdığını unuttunuz. Sıra sizde...