E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaYabancı hisse almaya devam ediyor---

Yabancı hisse almaya devam ediyor

Yabancı hisse almaya devam ediyor
06 Mayıs 2021 - 14:32 www.borsagundem.com

TCMB: Yurt dışında yerleşik kişiler 30 Nisan haftasında net 31,5 milyon dolar hisse senedi aldı

Merkez Bankası 'nın haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre, yurt dışında yerleşik kişilerin 30 Nisan itibarıyla portföyünde bulunan hisse senedi stok miktarı 22,0 milyar dolar oldu. Hisse senedi stok miktarı bir önceki hafta 21,8 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu.

Devlet iç borçlanma senetleri(DiBS) stok miktarı 7,5 milyar dolar oldu. DiBS stok miktarı önceki hafta 7,5 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu.

Repo miktarı 1,7 milyar dolar seviyesine geldi. Repo miktarı önceki hafta 1,6 milyar dolar seviyesindeydi.

Özel sektör tahvil ve bonoları 267,0 milyon dolar oldu. Özel sektör tahvil ve bonoları bir önceki hafta 260,6 milyon dolar seviyesindeydi.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında hisse senedi değeri farkı 31,5 milyon dolar oldu.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında DiBS değeri farkı 33,0 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında repo değeri farkı 129,6 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında özel sektör bonoları farkı 6,5 milyon dolar oldu.

Yabancılar hangi hisselerde alım satım yapıyor

Borsa, Merkez ile hareketlendi

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (5)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)