E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaYabancı geçen hafta hisse aldı---

Yabancı geçen hafta hisse aldı

Yabancı geçen hafta hisse aldı
16 Temmuz 2021 - 14:34 www.borsagundem.com

TCMB: Yurt dışında yerleşik kişiler 9 Temmuz haftasında net 54,2 milyon dolar hisse senedi alırken, net 5,9 milyon dolar DİBS sattı

Yurt dışında yerleşik kişilerin 09 Temmuz itibarıyla portföyünde bulunan hisse senedi stok miktarı 20,8 milyar dolar oldu.

Merkez Bankası 'nın haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre, hisse senedi stok miktarı bir önceki hafta 20,7 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu.

Devlet iç borçlanma senetleri(DiBS) stok miktarı 7,9 milyar dolar oldu. DiBS stok miktarı önceki hafta 7,9 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu.

Repo miktarı 1,8 milyar dolar seviyesine geldi. Repo miktarı önceki hafta 1,8 milyar dolar seviyesindeydi.

Özel sektör tahvil ve bonoları 226,5 milyon dolar oldu. Özel sektör tahvil ve bonoları bir önceki hafta 232,6 milyon dolar seviyesindeydi.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında hisse senedi değeri farkı 54,2 milyon dolar oldu.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında DiBS değeri farkı 5,9 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında repo değeri farkı -59,8 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında özel sektör bonoları farkı -6,2 milyon dolar oldu.

Borsa İstanbul'da satışlar hızlandı

Yabancıların favori hisse senetleri

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)