E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemTürkiye-Mısır ilişkilerinde yeni dönem---

Türkiye-Mısır ilişkilerinde yeni dönem

Türkiye-Mısır ilişkilerinde yeni dönem
10 Nisan 2021 - 14:22 www.borsagundem.com

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgilere göre, Çavuşoğlu, mevkidaşı Şukri ile ramazan ayını tebrik etme amacıyla görüştü.

Söz konusu görüşme, Suudi Arabistan destekli el Arabiya'da çıkan "Kahire, Türkiye ile ilişkileri normalleştirme görüşmelerini askıya aldı" haberinin ardından geldi.

El Arabiya'nın özel haberinde, 'Mısır'ın, yeni bir bildiriye kadar kadar Ankara ile güvenlik temaslarını durdurma kararı da dahil olmak üzere Türkiye ile ilişkilerini normalleştirmek için görüşmeleri geçici olarak askıya aldığı' aktarılmıştı.

Haberin devamında, 'Kahire'nin talepleri hızlı bir şekilde karşılanana kadar Ankara ile iletişimi askıya aldığı belirtilerek, Türkiye'nin Libya'dan paralı askerleri çekmesi sürecindeki yavaşlamanın Mısır ile görüşmelerde kesintiye neden olduğuna' dikkat çekildi.

Mısır'da gerçekleştirilen askeri darbenin ardından Ankara - Kahire hattında kopma noktasına gelen diplomatik ilişkiler, Türkiye'nin girişimiyle yeniden tesis edilmeye çalışılıyor.

Mısır'dan dikkat çeken Erdoğan mesajı

Bakan Dönmez: Mısır deniz yetki alanımıza saygı gösterdi

Mısır istihbaratından Türkiye açıklaması

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)