E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaEmtia ve Döviz PiyasalarıTürk Lirası'nda sınırlı ayrışma---

Türk Lirası'nda sınırlı ayrışma

Türk Lirası'nda sınırlı ayrışma
20 Nisan 2021 - 17:08 www.borsagundem.com

Dolar/TL’de aşağı yönlü hareketler sınırlı kalırken, kur bugün 8,07 - 8,13 aralığında işlem gördü.

Dolar endeksinde ve ABD tahvil faizlerinde yaşanan gevşemeye rağmen, Türk lirasında zayıf görünüm devam ediyor. MB faiz kararıyla birlikte 8,02 seviyesine inen, ancak karar metnindeki 'faiz indirim mesajı' ile yönünü yukarı çeviren dolar/TL’de aşağı yönlü denemeler sınırlı kalıyor. Kur bugün 8,07 - 8,13 aralığında işlem gördü.

UBS tarafından yayımladığı raporda dolar/TL tahminlerini güncelledi. TL’nin hızlı bir şekilde değer kaybetmesi durumunda kayda değer faiz artışlarının gelebileceğini belirten banka, 2021’in ikinci çeyreği için dolar/TL tahminini 8,00’den 8,30’a güncellerken, üçüncü çeyrek için tahminini ise 8,30’dan 8,80’e güncelledi. 2021’in dördüncü çeyreğinde dolar/TL kurunun 9,00 seviyesine ulaşmasını bekleyen banka, 2022’nin ilk çeyreği için kur tahminini 8,90’dan 9,00’a revize etti.

IIF Baş Ekonomisti Brooks: TL üzerinde baskı halen yüksek

Uluslararası Finans Enstitüsü Baş Ekonomisti Robin Brooks, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, "Uzun vadeli ABD tahvil faizlerinde yükseliş devam edecek. Bu da gelişen piyasa kurları üzerinde baskı uygulayacak. Ağbal, bunun önüne geçmeye çalışıyordu. Türkiye gelişen piyasalar için bazılarının düşündüğünden çok daha fazla sistemik bir ülke ve TL üzerinde düşüş baskısı halen yüksek" ifadelerini kullandı.

UBS, dolar kurunda yükseliş öngördü

ABD Doları, Japon Yeni’ne karşı

TL'de zayıf seyrin devamı görülebilir

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • v20 Nisan 2021 22:08

    En güzelini ben yaptım. 10 paket çay. 20 litre zeytın ve ayçiçek yağ,  pirinç, aldım. bir şuval toz şeker....neden mi ? ne faiz, ne borsa, nede usd, ... bunlar kadar getiri getirmezde ondan :D Yıl 2021. Dükkana git sat nakitede dönuyor :D az birikim var, herkesın bırıkımı farklı oluyor  malum.

  • Fayız lobisi20 Nisan 2021 17:27

    Yüzde 22.5 ile bankaya mevduata yatırdım hayırlı olsun mübarek gün iyi oldu