E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaOtomotivToyota, ABD'deki tesisine 1,3 milyar dolar yatırım yapacak ​---

Toyota, ABD'deki tesisine 1,3 milyar dolar yatırım yapacak ​

Toyota, ABD'deki tesisine 1,3 milyar dolar yatırım yapacak ​
07 Şubat 2024 - 00:15 borsagundem.com

Toyota, ABD'de bulunan yeni tesisi için 1,3 milyar dolar yeni yatırım yapacağını duyurdu. Şirketin ABD'de bulunan tesisinde elektrikli SUV aracının montajı da dahil olmak üzere gelecek elektrifikasyon çalışmaları gerçekleştirilecek

Japonya merkezli otomobil üreticisi Toyota, ABD pazarı için tamamen yeni, üç sıralı elektrikli SUV aracının montajı da dahil olmak üzere gelecek elektrifikasyon çalışmaları için Kentucky'deki tesisine 1,3 milyar dolarlık yatırım yapacağını duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamada, yeni yatırımla Toyota'nın fabrikaya yaptığı toplam yatırımın yaklaşık 10 milyar dolara çıktığı kaydedildi.

Açıklamada, ABD pazarı için tamamen yeni, üç sıralı elektrikli SUV aracının montajı da dahil olmak üzere gelecek elektrifikasyon çalışmaları için Kentucky'deki tesise 1,3 milyar dolarlık yatırım yapılacağı bildirildi.

Yatırımın, şirketin daha önce duyurduğu Kentucky tesisindeki elektrikli araç montajını destekleyeceği belirtilen açıklamada, ayrıca tesise batarya montaj hattının da ekleneceği aktarıldı.

Toyota'nın Kentucky'deki üretim tesisi, otomobil üreticisinin 1986'dan bu yana Kuzey Amerika operasyonlarının merkezi konumunda bulunuyor.

Yaklaşık 9 bin 400 işçiye istihdam sağlanan tesisin yılda 550 bin araç üretme kapasitesine sahip olduğu kaydediliyor.

Toyota, 580 binden fazla aracını geri çağırdı

 

Toyota'dan batarya tesisine 8 miyar dolarlık yeni yatırım

 

Toyota'dan hibrit oto için 317 milyon euroluk yatırım

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • ALİ KODUŞ07 Şubat 2024 10:37

    Bu haber bizi ne ilgilendirir hayret bir şey bende haberi okumadan önce ülkemize yaptılar zannettim bu yatırımı ....