E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıSüvariler bekleniyor…---

Süvariler bekleniyor…

Süvariler bekleniyor…
02 Mart 2020 - 09:43 www.borsagundem.com

İş Yatırım tarafından hazırlanan günlük bültende Borsa İstanbul'un bankaların önderliğinde %1-%1,5 civarında yükselişle açılması bekleniyor.

Fed Başkanı Powell'in "ekonomiyi desteklemek için gereken adımları atacakları" açıklaması sonrası riskli varlıklarda tepki alışları görülüyor. Japonya Merkez Bankası'nın piyasaya verdiği likiditeyi artırması G10 merkez bankalarının eşanlı olarak parasal genişlemeye gidecekleri beklentisini güçlendiriyor ve risk iştahını destekliyor.

Risk iştahındaki düzelme ekonomik verilerin dip yaptığı korona salgınının Çin dışında hızlandığı bir ortamda gerçekleşiyor. Hafta sonu açıklanan Çin PMI verisi 40.3 ile serinin 2004 yılındaki başlangıcından beri gördüğü en düşük seviyede. Korona virüsü cephesinden gelen son veriler vaka sayısının 89.000'i, kayıp sayısının 3.000'ü geçtiğini gösteriyor. İtalya ve İran'da hastalığın yayılma hızı ve kayıp oranları endişe veriyor.

Risk iştahındaki toparlanmaya paralel Türkiye varlıklarının haftaya güçlü bir başlangıç yapmasını bekliyoruz. Şubat ayında %15 düşen MSCI Türkiye gelişmekte olan piyasalara göre %10 daha fazla cezalandırıldı. Risk iştahının düzelmeye başladığı ve Putin - Erdoğan görüşmesinin beklendiği bir ortamda Borsa İstanbul'un bankaların önderliğinde %1-%1,5 civarında yükselişle açılmasını bekliyoruz.

Yükselişin kalıcılığı küresel risk iştahına bağlı olarak belirlenecek.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)