E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaSPK, SANEL hissesindeki usulsüz işlemlere karşı harekete geçti---

SPK, SANEL hissesindeki usulsüz işlemlere karşı harekete geçti

SPK, SANEL hissesindeki usulsüz işlemlere karşı harekete geçti
14 Kasım 2019 - 21:16 www.borsagundem.com

SPK, SANEL hisselerindeki işlemleri nedeniyle 2 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu. Kurul ayrıca, aralarında suç duyurusunda bulunulan 2 ismin de olduğu toplam 4 kişiye işlem yasağı getirdi

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), San-el Mühendislik Elektrik Taahhüt Sanayi ve Ticaret (SANEL) hisselerindeki 2 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu. Kurul ayrıca, söz konusu 2 kişinin de aralarında bulunduğu 4 isme işlem yasağı getirdi.

SPK bülteninde yer alan bilgilere göre Kurul, SANEL pay piyasasında gerçekleştirilen bilgi suistimali niteliğindeki işlemlerde sorumluluğu bulunan Bahadır Yalçın ve Cengiz Çatal hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Kurul ayrıca, Yalçın ve Çatal'a ek olarak, aralarında Betül İpek Demiray ve Deniz Tanrıöven'in bulunduğu  4 kişiye borsalarda 2 yıl geçici işlem yapma yasağı getirilmesine karar verdi.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 3,43
En Yüksek: 3,65
En Düşük: 3,43
Değişim -1,44 %
FK: 16,73
PD / DD: 2,11
İşlem Hacmi 102.227
Toplam Adet: 29.772
Ağırlıklı Ort.: 3,43
YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • vatandaş15 Kasım 2019 08:09

    birgünde helal paramın yarısı yatırım adı aldında silindi gitti...Kimlerin cebine girdiyse o para Allah en sevdikleriyle sınasın dnları inşallah..Bu adalet birgün hepinize lazom olacak

  • Tekno papaz15 Kasım 2019 07:39

    Hergün bir usulsüzlük haberi ne kadar caydırıcı bir yapımız var. !!!